dochody

Starsze, schorowane a do tego bez bliskich osoby nie mają prostego życia.

Tarot
Autor: @DrGarcia
Źródło: http://www.flickr.com
Świadczenia emerytalne nie są wysokie, bardzo często wystarczają tylko na codzienne życie i leki, a nieraz nawet i na to jest za mało.


Starszy, schorowany człowiek, który nie ma wsparcia w rodzinie jest zobligowany sam radzić sobie nie tylko z dolegliwościami, lecz także i z trudnościami losu.
February 02, 2018

Cash flow monitoring i wskaźnik cyrkulacji należności - co znaczą te znaczące pojęcia?

Karty kredytowe
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej spółce, jaka tylko aspiruje do tego, żeby być uznawaną za świetnie sobie radzącą na rynku i w której ważne jest to, żeby radziła sobie świetnie najważniejsze pozostaje, żeby bezbłędnie zarządzać obrotami finansowymi. Tego typu rozporządzanie finansami w każdym zakładzie pracy musi pozostawać prowadzone przez osoby, jakie faktycznie się na tym znają.
February 02, 2018

Posiadasz własne przedsiębiorstwo? Zatroszcz się o swoje finanse

waga handlowa
Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Kiedy jesteśmy zajętymi biznesmenami, z pewnością usiłujemy dbać jak najbardziej o naszą kompanię. Angażujemy wykwalifikowany personel, nabywamy wyłącznie najlepszej jakości towary, dbamy o kontrahentów.
January 18, 2018

Wypełnianie zeznania podatkowego za 2015 rok on line

Mężczyźni przy komputerze
Autor: Travis Rigel Lukas Hornung
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która osiągnęła pewną sumę dochodu musi powiadomić o tym Urząd Skarbowy. Złożenie PIT-u jest obowiązkowe. Dzięki opcjom, jakie daje nam dziś technologia można wypełnić zeznanie podatkowe nie wychodząc z mieszkania.
January 15, 2018

Wygenerowaleś przychody w ubiegłym roku? Rozlicz podatek

program
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowy kwartał każdego roku to czas, kiedy każdy obywatel naszego kraju, który miał dochody w zeszłym roku, ma obowiązek zrobić rozliczenie podatku. W rozróżnieniu od tego, jaką formę działalności uprawialiśmy, odmienny typ PIT będziemy musieli wypełnić. Jeśli mamy swoją własną działalność, oraz generujemy dochody z wielu różnych źródeł, czynność ta może być dla nas skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam rozliczyć dochody z umów cywilnych.
January 03, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo innych umów o podobnym zakresie.


Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do 20 stycznia roku podatkowego złożyłeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a gdy rozpoczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018