dochody

Starsze, schorowane a do tego bez bliskich osoby nie mają prostego życia.

Tarot
Autor: @DrGarcia
Źródło: http://www.flickr.com
Świadczenia emerytalne nie bywają duże, często starczają tylko na nierozrzutne życie i leki, a nieraz nawet i na to brakuje pieniędzy.


Niemłody, schorowany człowiek, który nie ma oparcia w rodzinie jest przymuszony osobiście radzić sobie nie tylko z dolegliwościami, lecz też i ze wszystkimi przeciwnościami losu.
February 02, 2018

Cash flow monitoring i wskaźnik cyrkulacji należności - co znaczą te znaczące pojęcia?

Karty kredytowe
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej spółce, jaka wyłącznie aspiruje do tego, żeby być uznaną za najlepszą na rynku oraz w której liczy się to, by prosperowała idealnie najbardziej znaczące jest, aby bezbłędnie rozporządzać finansami. Takie rozporządzanie gotówką w każdym zakładzie pracy musi pozostawać prowadzone przez osoby, które faktycznie się na tym będą znać.
February 02, 2018

Posiadasz własne przedsiębiorstwo? Zatroszcz się o swoje finanse

waga handlowa
Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Gdy jesteśmy zajętymi biznesmenami, na pewno staramy się dbać jak najbardziej o swoją kompanię. Angażujemy najlepszy personel, nabywamy wyłącznie najwyższej jakości towary, troszczymy się o kontrahentów.
January 18, 2018

Wypełnianie zeznania podatkowego za 2015 rok on line

Mężczyźni przy komputerze
Autor: Travis Rigel Lukas Hornung
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie osoby, które osiągnęły określony dochód muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Złożenie rozliczenia jest konieczne. Dzięki możliwościom, jakie daje nam obecnie technologia można złożyć zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu.
January 15, 2018

Wygenerowaleś przychody w ubiegłym roku? Rozlicz podatek

program
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy kwartał każdego roku to okres, kiedy każdy obywatel Polski, który generował dochody w poprzednim roku, ma obowiązek zrobić rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uprawialiśmy, inny rodzaj PIT będziemy potrzebowali wypełnić. Jeżeli mamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy przychody z wielu różnych źródeł, rzecz ta może być dla nas trudna. Najczęściej jednak przychodzi nam zadeklarować dochody z umów cywilnych.
January 03, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT 28 wypełniasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy wynajmu, podnajmu, poddzierżawy bądź pozostałych umów o podobnym zakresie.


deklaracja będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do dwudziestego stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, zaś gdy rozpoczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018