Jaką kuchenkę wybrać jeżeli doceniamy wygodę oraz oszczędność?

3 listopada 2022 admin 0 Comments

Dziś kuchnie mogłyby być zasilane prądem, gazem lub prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te mają różne funkcje piekarnika i płyty grzewczej.
Kuchenka gazowa jest najtańsza, ponieważ przygotowywanie posiłków na gazie zalicza się do najtańszych.

Powinniśmy pamiętać o tym, że wciąż gaz ziemny oraz gaz płynny są mniej kosztowne od prądu. Wadą kuchenek gazowych jest zapach gazu, który czujemy w powietrzu. Garnki w czasie gotowania na gazie bardzo szybko się brudzą i mogą przypalić się od środka. W dzisiejszych czasach instalacje gazowe w kuchniach są dość bezpieczne, lecz należy pamiętać o przeglądach instalacji oraz o zlikwidowaniu możliwych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może stać zbyt blisko okna, ponieważ wiatr, który zdmuchnie płomień sprawi, że gaz rozpocznie się ulatniać. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to podstawą jest odpowiednia wentylacja. Nie wystarczy tu jedynie instalacja okapu, lecz powinien być również zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.

kuchenka

Autor: Tyler Sichelski
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchence gazowo-elektrycznej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik elektrycznością. W piekarniku elektrycznym temperatura rozkłada się równo. Piekarnik elektryczny można również wykorzystywać do przygotowywania różnorodnych potraw. Jest możliwość jednoczesnego działania grzałki dolnej oraz górnej albo tylko jednej z nich. Płyta indukcyjna jest w najwyższym stopniu wydajnym energetycznym wyjściem. Nagrzewa się ona bardzo szybko. Do gotowania na indukcyjnej płycie są potrzebne jednak specjalne garnki. Garnki tego typu kosztują około kilku setek zł. Do gotowania na płycie indukcyjnej moglibyśmy używać wszystkich naczyń, które wyprodukowane są z metalu ferromagnetycznego zatem metalu, który ulega namagnesowaniu.

Naczynia do gotowania na płycie indukcyjnej o wiele wolniej niszczą się i są eleganckie a także proste w konserwacji.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (https://www.eccotravel.eu/p/kuba) artykuł, a z pewnością niesamowicie Cię zaciekawi, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do tego tematu.

płyty indukcyjne są wyposażone w czujniki, które uruchamiają płytę dopiero w takiej sytuacji, gdy na kuchence postawimy garnek. Kuchenki indukcyjne są polecane osobom, które cenią sobie oszczędność oraz wygodę.