Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, by wyniosły z nich tylko mądre treści

10 stycznia 2023 admin 0 Comments

Każde dziecko ma jakąś ulubiona bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynieść wiele korzyści, jednak jeżeli będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, można było być spokojnym, pozostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki a także programy dla dzieci emitowane w telewizji przekazywały mądre treści. Popularne filmy animowane, które zna każdy z nas, uczyły dzieci empatii i bardzo pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, coraz więcej pojawia się bajek, w których pełno jest na przykład przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest, aby kontrolować to, co oglądają nasze dzieci i w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane na całym świecie i mają ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna pouczającej historii Kopciuszka bądź Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są wspaniałym przykładem na to, iż można w ciekawy tudzież pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych bohaterów. Nie spotkamy w nich wiele przemocy tudzież możemy oglądać je kilka razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dzieciach niezwykłe emocje jak również uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to bardzo istotne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko filmy animowane. Możemy być też pewni, że po obejrzeniu bajek Disneya nasze dziecko nie będzie miało w nocy koszmarów. Duża część bardzo dynamicznych a także przepełnionych przemocą bajek sprawia, że dzieci mają kłopoty ze snem. W opozycji do nich, bajki Disneya są spokojne jak również idealnie nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, kochają je również dorośli widzowie.

dziecko

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, gdy często pozostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, musimy zwracać uwagę na jakość kreskówek albo bajek wyświetlanych w telewizji. Programy jak również bajki dla dzieci mogą wiele ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść –