W jaki sposób można odzyskać podatek z pracy w Wielkiej Brytanii? O jakich rzeczach trzeba widzieć? Czy warto korzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy?

13 lipca 2022 admin 0 Comments

Spora ilość obywateli Polski jedzie do Anglii, by zyskać lepiej płatną pracę i w tym kraju ułożyć sobie życie. Już co piąty obywatel naszego kraju decyduje się na ten krok.

Pracodawcy
Z reguły wybiera Anglię, ale również kraje sąsiednie przykładowo Irlandię. Sporo ludzi w ten sposób żyje i sporej ilości osób się udało. Tego typu wyjazdy wiążą się też z innymi ważnymi zadaniami, jak odzyskanie podatku.
zwrot podatku z irlandii

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy z osób wyruszają do Anglii na długi czas, inni traktują tego typu wyjazd jako dodatkowa forma zarobku.adwokat rodzinny WarszawaNiezależnie od tego, czy jest to długi czy choćby na jeden miesiąc wyjazd, możemy postarać się o zwrócenie podatku. Warunek jest jeden: jeżeli chcielibyśmy zwrot podatku z Anglii taka praca powinna być legalna. Musimy mieć zawartą umowę, a właściciel firmy powinien płacić za nas odpowiednie składki – jak załatwić zwrot podatku z Anglii.
Procedura rozpatrywania formularzy w Anglii to pomiędzy 4 a 6 miesięcy, a jeśli nasze zarobki nie były większe niż próg podatkowy, to zwrot podatku z Anglii będzie w pełnej sumie. Jak próg został przekroczony, to zwracane jest część podatku. Pocieszającą informacją dla osób, jakie zapominają o wielu rzeczach jest to, że o taki zwrot możemy starać się do 5 lat do tyłu.

Nie zwlekaj – jeśli chcesz przestudiować dalsze wątki (http://franklincovey.pl/lojalnosc-pracownikow/) na ów niebywale interesujący temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do następnego tekstu.

Tak samo to wygląda w innych krajach, przykładowo jak staramy się o zwrot podatku z Irlandii, ale każdorazowo powinniśmy to sprawdzić – poznaj dodatkowe informacje.

sprzątanie

Autor: Hades2k
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym pomysłem będzie skorzystanie ze wsparcia specjalistów, gdyż w takim wypadku mamy pewność, że gotówka trafi na nasze konto.

Dostaniemy ją w miarę szybko oraz w odpowiedniej kwocie. Jest sporo takich firm, więc miast działać samodzielnie i nie mieć pewności czy się wszystko powiedzie, lepiej skorzystać z fachowej pomocy.