Masz zamiar rozliczyć PIT? Dowiedz się, dlaczego warto jest przekazać 1 procent swojego podatku

7 marca 2022 admin 0 Comments

Każdy, kto składa deklarację roczną, może przekazać jeden % swojego podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. W jaki sposób i dlaczego warto jest to zrobić?

Tak jak wspomniano na początku, ma okazję zrobić to każdy, wystarczy, aby rozliczał się indywidualnie, a nie przez pracodawcę. Bez znaczenia jest rodzaj umowy, można zarówno zarządzać swoją działalnością gospodarczą, jak i być zatrudnionym na umowę o dzieło. Jedyne, co trzeba zrobić, to napisać w rozeznaniu numer KRS danej organizacji oraz sumę, jaką stanowi jeden procent podatku. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a rezultaty niniejszych działań są naprawdę duże.

dokumenty podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy tylko, aby starannie wpisać numer, ponieważ w przeciwnym wypadku suma nie będzie mogła być oddana. Przekazanie podatku będzie także niemożliwe, jeżeli opóźnimy się z punktualnym złożeniem rozeznania. Mamy czas do trzydziestego kwietnia, po tym dniu będziemy zmuszeni uregulować kary za zwłokę. Czasu mamy naprawdę dużo, toteż warto jest zawczasu zainteresować się zagadnieniem i pójść do biura księgowego, jeżeli nie zajmujemy się tym sami. Dzięki przekazaniu 1 % pomagamy potrzebującym, którzy podług nas bez niniejszego wsparcia się nie obejdą. Dobrze jest bliżej zaciekawić się, kto z naszego otoczenia może potrzebować naszej pomocy, aby wesprzeć tych najbliższych – . Kompletną listę organizacji pożytku publicznego, jakim można oddawać sumę z podatku, dostaniemy na odpowiedniej stronie internetowej. Niejedna osoba uważa, iż takie działanie nic nie da, gdyż to za mała kwota. Jednak jest to niewłaściwy pogląd, ponieważ jeśli na konkretną organizację wpłaci kilkanaście czy kilkadziesiąt podatników, kwota urośnie i będzie już znaczyła o wiele więcej. Oprócz tego – każdy grosz się liczy, więc dobrze jest pomóc.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chciałbyś szybko rozliczyć swój podatek, przydatny będzie program do pit (polecamy program do pitow) 2014, dzięki któremu rozliczenie nie będzie dla ciebie kłopotem. Niniejsze aplikacje są możliwe do ściągnięcia w sieci – . Co istotne, są darmowe, zatem nie poniesiesz żadnych kosztów korzystając z nich, toteż warto jest z nich skorzystać. Także z tej przyczyny, iż nie sprawią żadnej trudności w obsłudze, nawet osobom niezbyt rozeznanych w tematach podatkowych, gdyż wszystko jest krok po kroku opisane.