Foo fighters oraz Deep Purple grupami wszechczasów

24 kwietnia 2022 admin 0 Comments

Amerykańska grupa foo fighters od dawna wywiera wrażenie. Rockowy zespół założony został w 1995 roku przez perkusistę grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Enigmatyczna nazwa swoje źródło bierze od niewyklarowanego do końca zjawiska, które miało miejsce w okresie II wojny światowej. Opierało się na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Zespół muzyczny zdobywał przez cały okres kariery wiele nagród, jakie dla muzyków okazywały się ogromną motywacją do dalszej pracy.

rock

Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence

Deep purple jako brytyjski zespół rockowy wszechczasów

Założona w 1968 roku grupa deep Purple – – reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal i wyróżniany acid rock to połączenie wyjątkowe, na podstawie którego powstało wiele uniwersalnych połączeń muzycznych. Angielski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zaznajomić się z dotychczasową dyskografią grupy, aby mieć całościowe rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.

Zespół foo fighters jest na językach nie od dzisiaj

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez wieloletnich fanów foo fighters. Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose oraz Echoes, Silence, Patience & Grace zdobyły uznanie w formie nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Ogólnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego niezwykłego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest piosenka The One do filmu Orange County.

Twórczość angielskiej grupy deep Purple

Twórczość zespołu deep Purple nierzadko kojarzona jest z twórczością Led Zeppelin oraz Black Sabbath, którzy zaliczani są do pionierów hard rocka i heavy metalu. Niełatwo jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę jednoznacznie sklasyfikować, z tego też powodu generalnie zaliczana jest do tradycyjnego ujęcia rocka oraz metalu. W części kawałków daje się wyodrębnić też klasyczne elementy muzyczne, co nadają właściwego brzmienia całości.