Rozliczenie PIT 2016 / 2017

18 maja 2022 admin 0 Comments

Nie wiesz, w jaki sposób wysłać PIT przez internet? Naprowadzamy kroczek po kroczku, jak oddać e-deklarację. Zobacz, jak wysłać PIT przez internet. Pierwszego stycznia rozpoczął się nowy okres rozliczeń z urzędem fiskalnym.

kancelaria prawna

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej i chwali się, iż do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje przyjął powyżej 39 mln dokumentów w formie elektronicznej. E-deklaracje – co uczynić, by wyekspediować PIT online? Do złożenia zeznań z pomocą interakcyjnych formularzy PDF wymagany jest: podpis elektroniczny, pecet z zainstalowanym systemem Windows i skonfigurowanym dostępem do Internetu, zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w wersji aktualnej, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje a także zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do programu Adobe Reader, pobrane ze strony internetowej systemu e-Deklaracje oraz uchwycone na dysku lokalnym stosowne wzory formularzy interaktywnych PDF. Ażeby wypełnić PIT online należy wpierw zainstalować wtyczkę.
pit online

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Regały magazynowe

Źródło: foter.com
E-deklarację w każdej chwili uzupełniania można utrwalić do pliku na dysk swego komputera w celu dalszej edycji. Wszystkie pozycje obligatoryjne (lub stające się takimi w skutek uzupełniania blankietu) znaczone są czerwoną ramką. Dla uproszczenia wypełniania pól w całym blankiecie po ustawieniu kursora myszki na odpowiednim polu wykazana zostanie podpowiedź i krótki opis pola a także sposobu jego wypełnienia. Dobór sposobu sygnowania przesyłanego zaświadczenia dokonywany będzie w jednym z kroków kreatora parafowania jak też przesyłania dokumentu.

W celu sygnowania a także posłania dokumentu, w wypadku używania Adobe Reader w wersji 8 lub 9 trzeba nacisnąć klawisz „Podpisz oraz wyślij”.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna szkolenie negocjacje handlowe też na pewno przypadnie Ci do gustu!

Każdy portal podatkowy podaje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo uzupełnić formularz.