Czym jest broń ASG i jakie istnieją jej typy?

28 kwietnia 2022 admin 0 Comments

Air Soft Gun lub inaczej ujmując replika broni palnej w skali 1:1, które mogłyby strzelać zazwyczaj przy pomocy wykonanych z plastiku kulek 6 milimetrowych (BB) o wadze zazwyczaj 0,11 do 0,43 gram.
Zazwyczaj jednak napotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.

reżyser

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Dom o Zielonych Progach
Nieczęsto natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Tego typu repliki są stosowane podczas rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają układy, które przybliżają ich działanie do prawdziwych odpowiedników. Chodzi tu o hop-up (podkręcanie kulki tak, żeby leciała po względnie płaskiej trajektorii) oraz tzw. Blow-Back (ruch zamka musi być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka naśladującego zachowanie prawdziwej broni). Repliki ASG zaliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulki jest stosowane sprężone powietrze bądź gaz.
ból

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są one klasyfikowane jako broń, w odróżnieniu do dla przykładu wiatrówek, gdyż wylotowa energia piłeczki ASG jest niezwykle niewielka. Są trzy kategorie replik ASG. Występują repliki sprężynowe, które wielokrotnie są najmniej kosztowne.

Upewnij się, że nasze odsyłacze (https://www.unikcars.pl/samochody-na-wesela) mogą prowadzić wyłącznie do interesujących stron. Jeżeli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do cennych witryn.

Występują repliki ASG gazowe i repliki elektryczne, które przeważnie są najbardziej kosztowne. W przypadku tego rodzaju broni kolokwialnie zwanej elektryk, zazwyczaj są to repliki długiej broni, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest jedynym fenomenem w kwestii porównania systemu replik elektrycznych z ogólną ideą działania wersji sprężynowych. Repliki elektryczne typu ASG charakteryzują się tym, że posiadają możliwość prowadzenia ognia ciągłego, posiadają także duży zasięg i charakteryzują się szybkostrzelnością. Inne, także napotykane rozwinięcie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu „green gus’u” Jest to propan z małą domieszką silnikowego oleju. Może być również wykorzystany tu dwutlenek węgla. W tym wypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się dawce gazu, która jest dawkowana przez zawór.