Jakie atrakcje do wyboru będą mieć turyści chcący spędzić wakacyjny urlop w Polsce

22 czerwca 2022 admin 0 Comments

Polska ma ten ogromny plus, że może zaoferować turystom niezwykle zróżnicowane miejsca, w jakich mogą wypocząć. Obszar południa kraju to wspaniałe, miejscami dzikie i niedostępne góry, w jakich spędzić można aktywnie czas w zasadzie w każdym okresie roku.

Zima to rzecz jasna czas snowboardowych i narciarskich szaleństw, a liczne stoki i wyciągi czekają jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Za to między wiosną a jesienią w górach pojawia się mnóstwo osób jakie po nich wędrują, jeżdżą na rowerach lub też po prostu odpoczywają z daleka od miejskiego zgiełku. Tak naprawdę każdy wielbiciel górskich okolic coś ciekawego znajdzie dla siebie.

Jeżeli będzie miał ochotę, to może się nawet na kilkanaście dni zaszyć w niedostępnych Bieszczadach, ale może też wyszukać jakieś miejsce w centrum Zakopanego, w jakim cały czas będzie panować gwarny klimat. Po drugiej stronie kraju rozciąga się kilkuset kilometrowej długości wybrzeże, pełne czystych, piaszczystych plaż. I na tych plażach właśnie w letnie upały zjawiają się setki tysięcy turystów, spragnionych słońca i odpoczynku w szumie fal.

latarnia nad morzem bałtyckim

Autor: Bär Baer
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz Bałtyk to nie sama woda i piasek, choć to oczywiście jest największym magnesem przyciągającym turystów. Turystyczne miejscowości w tym regionie oferują także wiele innych atrakcji, z których można korzystać nawet jak jest brzydsza pogoda, co niestety zdarza się dość często. Nasze Pomorze proponuje ogromną ilość rowerowych i pieszych szlaków, stadniny koni (sprawdź ofertę na polski koń szlachetny półkrwi) a także niezliczone miejsca, w jakich można uprawiać sporty z adrenaliną. Mogą tam coś dla siebie znaleźć i osoby które lubią gwar i zabawę, i szukające cichego miejsca na spokojny odpoczynek. Jeszcze większą ilość ciszy i spokoju można znaleźć na Warmii i Mazurach, kuszących turystów kilkoma tysiącami jezior. Rejon ten nie został jeszcze za bardzo skomercjalizowany, dzięki czemu bez żadnych problemów da się trafić na spokojne miejsca. A rozbudowana baza kwater, liczne hotele Olsztyn – , pensjonaty i kwatery prywatne wręcz zachęcają do tego, żeby spędzić tam chociaż kilka dni.