Faktoring, kontra faktoring bankowy – czyli, różnica pomiedzy niezależną firmą, a faktoringiem z banku

27 listopada 2021 admin 0 Comments

Masz przedsiębiorstwo a także rozmyślasz nad tym, komu powierzyć faktoring? Zastanów się nad bankiem albo niezależną firmą faktoringową! Wewnątrz naszego felietonie zbliżymy Tobie obydwa zagadnienia, wraz z samiutką definicją faktoringu!

formalności

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy tekst rozpoczniemy od zagadnienia: (definicje faktoringu), bo czym tak konkretnie bywa faktoring? Faktoring to gadając w skrócie nasza własna firma (która jest tak zwanym faktorantem), nasi dłużnicy, a także firma udzielająca finansowania (a więc, faktor).

Jeżeli pragniesz uzupełnić swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj również kolejne treści. Trzeba kliknąć w poniższy link.

Istotą samiutkiego faktoringu, jest wykupienie poprzez faktora należności – a więc dobrze nam znanych faktur, które mają w posiadaniu odroczone w terminie płatności, wystawione przez faktoranta. Faktoring, o czym warto napomknąć, jest przeznaczony dla firm które prowadzą sprzedaż towarów i usług innego rodzaju przedsiębiorstwom albo instytucjom, które wystawiają fakturki z odroczonym terminem płatności. I tu wkraczają faktoringi nie pochodzące od banków, które to mają w posiadaniu bardziej małe kryteria faktoringowe, usługi bywają jednakże o wiele bardziej drogie niż usługi bankowe.

aplikacja do fakturowania

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednakże rzucimy okiem na (faktoringi bankowe), to omijając większych kryteria, są one bardziej bezpieczne, oraz posiadają bezpośredni dostęp do źródła finansowania, dzięki czemu bywają ograniczone koszta owej usługi – w skrócie, bywa to o wiele bardziej taniutkie.

W jaki jednakże metodę banki oceniają potencjalnego faktoranta? Jeśli o to chodzi spoglądają na bilans oraz wskaźnik finansowy przedsiębiorstwa. Jeżeli on opada, to bank ma prawo pomniejszyć limit, a także zerwać umowę. Dlatego dobrze się po rozmyślaj, jakiego typu forma faktoringu najbardziej Tobie się opłaci!