Czy oddziaływanie gier komputerowych na nasze maluchy rzeczywiście okazuje się tak bardzo zły?

2 maja 2022 admin 0 Comments

W czasach wszechobecnego Internetu trudno jest ochronić dziecko przed jego oddziaływaniem. Bywa on dzisiaj tak popularny, natomiast jego zasięg tak wielki, że nierzeczywisty świat coraz dosadniej funkcjonuje w głowach naszych maluszków jako inna realność.

Dlatego też warto dociekać, co maluszek robi on-line, jakie przegląda strony oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.
bitefight

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie wbrew pozorom nie czają się na twoje maleństwo same zagrożenia i niewłaściwe treści.

Przeczytaj to, co opublikowano . Dotyczy on podobnej tematyki co ta opisywana w tym artykule, zatem zapewne bardzo Cię zaciekawi.

Jest duża liczba portali on-line stworzonych właśnie z myślą o rozwoju maluszka. Różnego typu gry edukujące mogą ułatwić mu rozpoznawanie barw, naukę nazw miesięcy czy zapamiętanie popularnych angielskich zwrotów. Gry służące jedynie rozrywce twojego maluszka również nie muszą okazać się dla niego niebezpieczne. W sieci popularne są gry piraci, angry birds, piłka nożna – zobacz kompletną ofertę pod adresem. Mnóstwo z nich opartych jest na motywach popularnych i uwielbianych animacji. Głównie gry piraci, gry o kowbojach czy astronauci, pozwalają dziecku poznawać odrębne realia, a przy tym rozwijać jego wyobraźnie. Niektóre udostępnione wirtualne zabawy pomagają w rozwinięciu spostrzegawczości i pamięci malucha. Wszystkie z nich jednakże polepszają jego zdolności manualne. Jakiś czas temu słychać było mocne głosy dezaprobaty wobec grom w typie na przykład bitefight. W Bitefight grający zamienia się w wampira czy wilkołaka, zdobywa złoto tropiąc przeciwników, pracując przy grobach oraz pokonując demony. Wraz z uzyskiwaniem praktyki, gracz awansuje na coraz wyższy szczebel. Pomimo fabuły zachowanej w konwencji horroru, nawet taka gra jak bitefight jest w stanie nauczyć maluszka cierpliwości i uporu – bitefight to moja ulubiona gra.

wokalista
Zdaje się, że ostatnimi czasy rola gier została strasznie wyolbrzymiana przez badających temat, a głównie przez przestrasznonych rodziców. To prawda, że znaleźć można w nich monstra, umieranie i walkę, ale wszystkie wyżej wymienione rzeczy można coraz łatwiej zobaczyć na ekranie telewizora.

Nie powinno się lekceważyć tego, że internetowe zabawy uczą także wielu przydatnych,pożądanych dla maluszków umiejętności, takich jak bystrość, refleks, łatwiejsze zapamiętywanie, a także poprawiają koncentrację i zdolności manualne.