Jakie zalety ma wynajem tymczasowych pracowników zamiast utrzymywania ich na etacie w swojej firmie.

6 kwietnia 2022 admin 0 Comments

Poszukując sposobu na oszczędzanie firmy niejednokrotnie zaczynają się decydować na wynajem PRacowników, a nie ich zatrudnianie na etacie. W wielu przypadkach będzie to po prostu wynikać ze specyfiki branży, w której funkcjonuje dana firma.

spotkanie

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli praca będzie odbywać się sezonowo, w niektórych okresach jest jej więcej, a czasami wcale, to trzymanie na etacie potrzebnej w sezonie załogi byłoby bardzo nieopłacalne.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie tekst? Kliknij więc oprócz tego tutaj oraz sprawdź więcej info (https://www.pitprojekt.pl/) na opisywany problem.

Taka sytuacja ma na przykład miejsce w budownictwie, ale też handlu, gdy przedświąteczny czas wiąże się ze znacznie większym zainteresowaniem pracownikami. Dlatego też w tego typu przypadkach znacznie korzystniej będzie wynająć tego typu ludzi na gorący sezon, zwłaszcza że obecnie nie ma z tym żadnych problemów. Nie trzeba przeprowadzać żadnych rekrutacji, a wystarczy zgłosić się do jednej z licznych firm, jaka wszystko zorganizuje.

Wesele w górach

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wynajem pracowników cieszy się coraz większą popularnością, co łatwo zresztą zrozumieć biorąc pod uwagę jego zalety. W przypadku firmy, która będzie potrzebowała ludzi, odpada konieczność prowadzenia całej kadrowej i płacowej obsługi, ponieważ tym wszystkim zajmować się będzie agencja. Za wykonaną usługę wystawia po prostu fakturę, co jest zdecydowanie wygodniejsze jeżeli chodzi o Księgowość.

Po stronie agencji leżeć będą wszystkie zagadnienia wiążące się z wynajmem pracowników, łącznie z płaceniem składek i pensjami. Ale też załatwianiem wszystkich innych formalności, jeżeli przykładowo będzie potrzebny pracownik z Ukrainy, to załatwieniem mu pozwolenia na wykonywanie pracy w naszym kraju.