Jeśli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać jeden procent podatku, to musimy mieć program, który to umożliwia

26 lipca 2020 admin 0 Comments

Jeśli pragniemy przekazać jeden procent własnego podatku na rzecz danej fundacji, to powinniśmy mieć jej numer KRS. W wypadku, gdy rozliczamy zeznanie podatkowe przez sieć, na stronie Ministerstwa Finansów, po prostu wpisujemy ów numer w odpowiednie miejsce.
Jeżeli jednakże do rozliczania zeznania używamy specjalnego programu, sprawa trochę się gmatwa.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieważne jaki rodzaj pitu wypełniamy, czy będzie to pit 37 czy na przykład pit 38, zawsze możemy przesłać jeden procent wybranej fundacji. Jeżeli jednakże korzystamy z niepłatnego programu, to mają one czasami ustawione wcześniej numery KRS, których nie można zmienić. Z tego powodu bardzo wiele osób pragnie pobrać program pit bez KRS, by samodzielnie podać numer sprawdź przykłady. Trzeba zatem o tym pamiętać w trakcie wybierania aplikacji do wypełniania pitów.
pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście może być i tak, że wybrana przez program organizacja będzie nam odpowiadać. W tym wypadku nie należy nic wpisywać w trakcie wypełniania naszego druku pit 37 czy pit 36 zobacz kompletną propozycję pod adresem. Jest to wygodne, ponieważ posiadamy wtedy pewność, że numer – sprawdź to –> www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS będzie poprawny.

Ten wpis zawiera ciekawe informacje na omawiany temat – jeśli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę banery słupsk, która opisuje zbliżone zagadnienia.

Jeżeli jednak wolimy samemu wybrać instytucję, którą wesprzemy, to trzeba ściągnąć program pit bez KRS. Dobrze będzie więc mieć w pamięci, iż jeśli mamy darmowy program do wypełniania pit, to czasem KRS będzie już wpisany.

Możemy także poszukać w Necie programu z takim KRS, który nam odpowiada.

Wystarczy zaglądnąć do Internetu, na różne fora i poczytać komentarze użytkowników, którzy również zastanawiają się, jaki program wykorzystać. Cokolwiek zadecydujemy, z pewnością nasz jeden procent komuś się przyda.