Jeśli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać jeden procent podatku, to musimy mieć program, który to umożliwia

2 września 2022 admin 0 Comments

Jeśli pragniemy przekazać jeden procent własnego podatku na rzecz danej fundacji, to powinniśmy mieć jej numer KRS. W wypadku, gdy rozliczamy zeznanie podatkowe przez sieć, na stronie Ministerstwa Finansów, po prostu wpisujemy ów numer w odpowiednie miejsce.
Jeżeli jednakże do rozliczania zeznania używamy specjalnego programu, sprawa trochę się gmatwa.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieważne jaki rodzaj pitu wypełniamy, czy będzie to pit 37 czy na przykład pit 38, zawsze możemy przesłać jeden procent wybranej fundacji. Jeżeli jednakże korzystamy z niepłatnego programu, to mają one czasami ustawione wcześniej numery KRS, których nie można zmienić. Z tego powodu bardzo wiele osób pragnie pobrać program pit bez KRS, by samodzielnie podać numer sprawdź przykłady. Trzeba zatem o tym pamiętać w trakcie wybierania aplikacji do wypełniania pitów.
pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście może być i tak, że wybrana przez program organizacja będzie nam odpowiadać. W tym wypadku nie należy nic wpisywać w trakcie wypełniania naszego druku pit 37 czy pit 36 zobacz kompletną propozycję pod adresem. Jest to wygodne, ponieważ posiadamy wtedy pewność, że numer – sprawdź to –> www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS będzie poprawny. Jeżeli jednak wolimy samemu wybrać instytucję, którą wesprzemy, to trzeba ściągnąć program pit bez KRS. Dobrze będzie więc mieć w pamięci, iż jeśli mamy darmowy program do wypełniania pit, to czasem KRS będzie już wpisany.
Możemy także poszukać w Necie programu z takim KRS, który nam odpowiada.

Wystarczy zaglądnąć do Internetu, na różne fora i poczytać komentarze użytkowników, którzy również zastanawiają się, jaki program wykorzystać. Cokolwiek zadecydujemy, z pewnością nasz jeden procent komuś się przyda.