Jak wytresować psa

13 kwietnia 2022 admin 0 Comments

Kiedy zabieramy do siebie do mieszkania rozkosznego szczeniaczka to, niezbyt zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go wytresować. Początkowo po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebna jest spora dawka pieszczot, więc trzeba się nim zaopiekować. Ale o typowej tresurze nie myślimy. A, jeśli nie chcielibyśmy, żeby, kiedy pies podrośnie wszedł nam na głowę to najlepiej zastanowić się nad tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo by pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psiakowi pozwalać a później danej rzeczy mu zabraniać. Ważne, by jednak od małego kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie możemy wymagać od szczeniaka, żeby nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w mieszkaniu. Początkowo trzeba go tego nauczyć, a żeby go tego nauczyć, musimy wychodzić z nim na podwórko kilka razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie wiemy, co zrobić, by porządnie wytresować psa, to warto przeczytać jakieś książki albo obejrzeć programy w TV, dostaniemy wiele istotnych wskazówek – warto zajrzeć tutaj.

A jeśli chcielibyśmy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w podstawowych sprawach, to dobrze iść do szkółki treserskiej. Tam nasz pies zostanie wyszkolony a i my dowiemy się w jaki sposób zapanować nad psem.

Pies to decyzja na całe jego życie
Gdy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, zdaje nam się, że pies jest po prostu uparty. Jednak rzeczywistość jest taka, że niestety to wina człowieka. Trzeba po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A wszyscy wiemy, co robić, by pies w odpowiedni sposób reagował na nasze komendy.

Hej, sprawdź to dieta dla psa, jeśli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Jednak, by pies reagował musi poznać owe komendy – sprawdź również.

Nic nie przychodzi ot tak, jeśli chodzi o tresowanie psa. Gdy mamy świadomość, że sami nie damy sobie z tresowaniem psa, to najsensowniej pójść do treserów. Treserzy psów potrafią w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa musimy brać pod uwagę, że my też będziemy musieli w pewien sposób odmienić swoje podejście do naszego psa.