Czy warto podarować jeden procent?. Co z tego można mieć? Temat warty przemyślenia

4 września 2022 admin 0 Comments

Uzupełniając roczny PIT niejednokrotnie zastanawiamy się czy na pewno dobrze rozumiemy wszelkie przedstawione informacje. Boimy się omyłek albo po prostu nie wiemy, jak należy wypełnić PIT, który jest obowiązkiem każdego obywatela w naszym państwie. Dlatego do pomocy w rozliczeniu się z fiskusem opracowano program do pit 2014 – genialne rozwiązanie wspierające odnalezienie się w zawiłych informacjach i przepisach.

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Program do pit 2014 wykonuje obliczenia, zaś my-użytkownicy wypełniamy podane rubryki. Można również zapoznać się z aplikacjami, które posiadają obszerne informacje dotyczące ulg lub wymiaru progów przychodu. Autorzy pomyśleli też o liście Urzędów Skarbowych, pod które należymy. Wystarczy wyszukać odpowiednią instytucję zgodną z naszym meldunkiem czy aktualnym zamieszkaniem. Część programów posiada dołączoną wysyłkę PIT-ów do krajowego systemu e-Deklaracje, dzięki temu nie musimy wyczekiwać w kolejce, w Urzędzie Skarbowym, czyli oszczędzamy swój czas. Bezpieczeństwo, jakie zostało ujęte w tego typu programach jest bardzo duże. Wypełniony PIT na pewno trafi drogą internetową do instytucji bezpiecznie i błyskawicznie. Potwierdzeniem rozliczenia będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest to potwierdzenie uwzględniane analogicznie z przesyłką poleconą czy osobistą wizytą w skarbówce.

Rozliczając PIT warto zastanowić się nad przekazaniem 1 procentu na dowolną fundację pożytku publicznego. Nasunie się pewnie pytanie: po co? Otóż dzięki oddaniu tylko jednego procentu można weprzeć osoby, które tego potrzebują. Takiego czynu nie można w żaden sposób oszacować, to odruch serca, który często uratuje życie innym. Skorzystają ci, którzy znaleźli się w ciężkiej lub często tragicznej sytuacji zdrowotnej lub losowej. Od nas zależy której organizacji podarujemy podatek i od nas zależy czy rzeczywiście to zrobimy.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazane środki na pewno dotrą do konkretnej fundacji. Co zyskamy, my – płatnicy? Przede wszystkim przekazując pieniądze instytucji możemy przyporządkować je w zeznaniu jako ulgę na darowiznę. Wystarczy wypisać dany kwestionariusz.

Czyżby nasz artykuł zainteresował Cię tak intensywnie, że chcesz zapoznać się z następnym? To fantastycznie. Więc tutaj kliknij, zobacz, sprawdź więcej newsów.

To od nas zależy komu podarujemy 1 % naszego podatku. Zatem zastanówmy się podczas uzupełniania kwestionariusza podatkowego.