Artystki współczesne

15 lutego 2023 admin 0 Comments

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być niezrozumiała. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.

W dużej ilości działań artystycznych wielu galerii prosto stracić orientację. Karina Marusińska czy jakiś zupełnie inny artysta? Wiele zależy tu od indywidualnych wymogów,jak również od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź zwyczajnie od jego gustu. Warto jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niezwykle młoda ,jak również utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która uczyła się na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła cudny film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, niezwykłej realizacji oraz kompletnej bezpretensjonalności z miejsca pozyskał sympatię internautów. Dzieło opowiada historię animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), jak również Prosiaka-statysty. Został on obejrzany jak dotychczas przez blisko ćwierć miliona odbiorców. Autorka posiada w dorobku również mniej znane filmy. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują w tym wypadku sprytne i proste rozwiązaniem, które pozwala każdemu odnaleźć odmienne wiadomości na temat filmów tej autorki. Kto chce dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową frazę Natalia Brożyńska (zobacz).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach rozlicznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Obecnie działa ona na wrocławskiej ASP jako asystentka w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Co więcej zajmuje się także dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także znaną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu dizajnu, performance, instalacji, video, oraz fotografii. Eksperymentuje dużo w ramach ciekawych projektów artystycznych. Własnymi dziełami bada wielość procesów granicznych, porusza zagadnienia powiązane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Najlepszym pomysłem będzie także zapoznanie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to kluczowe element jej dzieł czy rysunków. Posiadała dużo wystaw, a jej rozmaite dzieła można też było jak do tej pory oglądać w wielu pismach takich jak dla przykładu Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można także zobaczyć w gazecie specjalistycznej czy katalogach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być nieprzęcietnie kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one najczęściej doskonale dostosowane do potrzeb i możliwości pieniężnych przeciętnego konsumenta. Wiele z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, na przykład z pracami Anny Halerewicz to miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.