W jakich miejscach należy szukać informacji o licytacjach mieszkań?

25 listopada 2021 admin 0 Comments

Na licytacjach komorniczych można niedrogo zakupić samochód czy meble. Tego typu aukcje mogą cieszyć się niezwykle dużym zaciekawieniem, gdyż można by za niewielkie pieniądze zakupić komputer czy też nawet jakąś działkę.

fundusze

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl

Rzadko kiedy udaje się sprzedać posiadłość za pierwszym razem. Mimo atrakcyjnej ceny ruch zazwyczaj zaczyna się na drugiej licytacji, gdy to kwota spada nawet do 2/3 wartości podyktowanej przez biegłego. Wygrywający licytację ma 2 tygodnie zazwyczaj od uprawomocnienia się konkretnej licytacji, na wpłacenie reszty sumy.

Jeśli masz zamiar pogłębić swą wiedzę w tym zakresie, to czytaj również następne informacje. Należy kliknąć w podany link.

Może jednak złożyć wniosek o przedłużenie terminu o kolejne 2 tygodnie. Osoby, które aukcji nie wygrały, mogą liczyć na zwrot wpłaconej rękojmi. Można także napotkać banki, jakie posiadają specjalne linie kredytowe dla tych, którzy chcą w bardzo szybkim tempie zakupić jakąś nieruchomość. Jeżeli zatem interesują Cię licytacje komornicze Tarnowskie Góry są miejscem, w jakim mógłbyś kupić coś fajnego za małe pieniądze.

licytacje komornicze tarnowskie góry

Źródło: pixabay
Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
Artykuł 955 kpc. mówi o tym, że komornik ma obowiązek poinformować o licytacji w poczytnej powszedniej gazetce w danej miejscowości. Danych o licytacjach nieruchomości można również poszukiwać w gmachach sądu. Zanim przystąpi się do licytowania, należy zapłacić wadium. Zazwyczaj jest to jedna dziesiąta kwoty, na jaką biegły wycenił posiadłość. Licytację wygrywa najwyższa kwota (zobacz darowizna w rodzinie) osiągnięta przez tak zwane przybicie. Musi zostać ono zatwierdzone postanowieniem, które wydaje sąd. Mogłoby się zdarzyć, że lokum jest zadłużone i zostaje na nie wystawiona hipoteka.

Nowy kupujący jednak nie będzie mieć kłopotu z jej wymazaniem, ponieważ lokum kupowane od komornika nie ma zadłużeń. Jeżeli nabyte mieszkanie nie jest puste i należy wyeksmitować lokatora, trzeba uzyskać osobny wyrok w tej sprawie.