Bobasy uwielbiają oglądać telewizję, ale musimy wybierać dla nich odpowiednie programy

24 czerwca 2022 admin 0 Comments

Nie wolno zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy ślęczeć przed odbiornikiem przez pół dnia. Zatem mądrze powinniśmy wybierać dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od chwili powstania. Obraz na ekranie olśniewa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbytnio zdrowe, w szczególności dla najmłodszych. Dlatego rodzice powinni mądrze selekcjonować to, co skrzat ogląda. Warto postawić na taki program TV, który jest edukacyjny. Może być o ssakach. Maluchy przecież lubią zwierzątka.

Omawiany wątek Cię zainteresował? Zatem odsyłam tu (https://www.eccotravel.eu/p/wycieczki-objazdowe), ponieważ odnajdziesz tu interesujące dane na to zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Te, które możemy trzymać w przydomowej zagrodzie i te dzikie, które możemy spotkać wyłącznie w ZOO. Jeżeli nasz skarb jest jeszcze zbyt mały na programy edukacyjne, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak zawczasu powinniśmy upewnić się, że są to bajki pozbawione agresji i czarnych charakterów. Nasze maleństwo powinno oglądać je z przyjemnością oraz czerpać z nich przykłady o przyjaźni i uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych efektów. Początkowo powinniśmy z naszym dzieckiem oglądać telewizję wspólnie. Należy uczyć je, że gdy przychodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy zajmować się czymś innym. Mamy możliwość razem układać klocki lub gotować obiad.

Pamiętajmy, że telewizja może mieć niezwykle dobry wpływ na rozwój naszego bobasa. Musimy jednak być świadomi tego, że we wszystkim musimy umieć mieć umiar.