Jakie wymagania powinniśmy spełnić by wykonywać pracę w Aptece?

24 września 2018 admin 0 Comments

Obecnie nie jest łatwo o pracę. Jeszcze trudniej wyszukać pracę w swym wyuczonym przez zawodzie. Zdobywając wykształcenie, zakładamy jednakże, iż uda się nam spełnić zawodowe fantazjowania.

szpital

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
technik farmaceutyczny

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com
Praca w aptece jest bardzo odpowiedzialnym obowiązkiem. Aptekarz ma ciągły kontakt z rozmaITymi medykamentami. Sprzedaje panacea osobom, jakie przyjdą do apteki, ażeby zrealizować receptę. Nie trzeba dużo ażeby się pomylić podczas odczytywania przepisu i wydawania lekarstw, stąd osoba pracująca w aptece powinna być obowiązkowa. Należy zaznaczyć, iż każdy farmaceuta jest magistrem farmacji. Z kolei nie każdy magister farmacji jest farmaceutą. Technik farmaceutyczny także może sprzedawać leki.

Mimo posiadania kwalifikacji pozwalających na pracę w aptece, nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Niezwykle ważne będzie podejście do klienta. Dość często nabywcami są osoby starsze. Trzeba do nich podejść indywidualnie. Często poszukują pomocy dotyczącej dozowania leków. Ważne jest, by grzecznie z klientami rozmawiać. Pracownik apteki ma obowiązek poinformować osobę dopełniającą kupna lekarstw, o możliwości kupna tańszego zamiennika, jaki jest odpowiednikiem zapisanego lekarstwa przez medyka. Niezbędne jest ciągłe rozszerzanie swojej wiedzy na temat specyfików dostępnych w sprzedaży. Dzięki temu aptekarz może lepiej służyć wskazówką swym klientom.

Duże znaczenie w dzisiejszych czasach ma cena, dlatego aptekarz, który oznajmia o tańszym zamienniku jest pozytywnie zauważany przez osoby kupujące lekarstwa. Taka apteka będzie chętniej jak też częściej odwiedzana przez klientów chcących dokonać kupna medykamentów.