Gotowanie w sieci

4 stycznia 2023 admin 0 Comments

Autor: Sashertootie
Nie masz idei na pyszny obiad albo deser? Twoi bliscy przejedli się już całym menu? To najlepsza pora, by poszukać ciekawych receptur.

Nowe technologie powodują, że odszukanie sposobu na smakołyki zajmie tobie tylko parę minut. Poza tym przepis na ciasteczka owsiane czy na smakowitą wołowinę z pieca otrzymasz bezpłatnie. Dni, gdy trzeba było wyłożyć parędziesiąt złotych za porządną książkę kucharską dawno odeszły do historii. Masz do wglądu gigantyczną bezpłatną bazę przepisów kuchennych – cyberprzestrzeń.

W cyberprzestrzeni funkcjonuje mnóstwo witryn z przepisami kulinarnymi. Zwiedzisz tu duże portale, dedykowane różnorakim typom kuchni – na przykład chłopskiej, włoskiej, eksperymentalnej, staropolskiej. Gama potraw jest wielka – będą tam zarówno przepisy, jak przyrządzić cudowne lody orzechowe, jak i przepis na polędwiczki wieprzowe (odsyłam tutaj). Receptury tam opublikowane są w większości przypadków warte zrealizowania. Pewne witryny do danego przepisu dołączają nawet wideo, na którym kucharz przyrządza potrawę. To sprawia, że będzie tobie łatwiej pojąć reguły jej robienia, odtwarzając krok po kroku poczynania specjalisty.

Z pewnością nie raz zetknąłeś się z zapiskami cyfrowymi, zwanymi po prostu blogami. W Internecie funkcjonuje wiele blogów, na których użytkownicy dzielą się swoimi pomysłami kuchennymi.

Warto zobaczyć odsyłacz (https://klimland.pl/klimatyzacja-piaseczno/), by poza tym dowiedzieć się czegoś fascynującego na ten temat, więc kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowe teksty.

Duża część z nich to videoblogi, to znaczy serie filmików z instrukcjami, jak zrobić dane danie.

Receptury zrealizowane w formie filmiku są także na gigantycznym portalu YouTube.com. Ich popularność jest mierzona skalą wyświetleń – najpopularniejsze (głównie zagraniczne) posiadają po kilka milionów wyświetleń i setki tysięcy stałych widzów. Niektóre z nich zawierają przepisy wykonane dla żartu – najlepszy taki videoblog to taki, w których 3 przyjaciół próbuje zrobić najbardziej tłusty obiad. W ramach rozluźnienia po wielogodzinnych walkach nad kuchenką dobrze jest obejrzeć choć jedną odsłonę tego prześmiesznego videobloga.