Co to jest dekretowanie e-faktur?

4 września 2022 admin 0 Comments

W epoce komputeryzacji e-faktura jest normalną konsekwencją przemian, które następują w społecznym życiu. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w nieomalże każdej sferze gospodarki.
Wypływa to z zysków, jakie niosą za sobą elektroniczne faktury, a więc ochrona środowiska, szybsze rozliczenia z interesantem, łatwość wytwarzania a także przesyłania dokumentów.

E-faktury przynoszą przedsiębiorstwom oszczędności, stąd większość przedsiębiorstw rezygnuje całkowicie z tradycyjnych, papierowych dokumentów czy też będą one dodatkowo płatne.

Spojrzyj na opublikowany (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/autorski-system-lojalnosciowy-it/) tekst, a na pewno niezwykle Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące omawianego zagadnienia.

Oprócz tego standaryzacja regulacji z dnia 1.01.2011 roku, gwarantuje możność wykorzystania owej opcji zgodnie z przepisem.

księgowy

Autor: European Commission DG ECHO
Źródło: http://www.flickr.com
Regulacja wyraźnie mówi, w jaki sposób powinna opisana być faktura elektroniczna, która w rozumieniu ustawy jest dowodem księgowym. Na dokumencie powinno się znaleźć stwierdzenie sprawdzenia i jego klasyfikacja, a ponadto kategoria opisania w rachunkowych księgach. Całe postępowanie wymaga dużego nakładu pracy działu księgowości danej firmy, stąd zazwyczaj stosowane są dopuszczalne uproszczenia, na które pozwala ustawa o rachunkowości w kwestii e-faktur. Ogromnym ułatwieniem przy dekretacji dokumentów księgowych jest wdrożenie w firmie własnych sposobów, zatem np. komputerowego spisywania wszystkich faktur elektronicznych w naszym systemie finansowo-księgowym. warunkiem zastosowania takiego podejścia jest jego dokładne przedstawienie w polityce księgowości.

Jedynie postępując zgodnie z wymienionymi wyżej zasadami dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelakimi wymogami. Dlatego też prawie każda firma posiada dziś specjalnie opracowany program rachunkowy.