Kim bywa broker ubezpieczeniowy i co wchodzi w jego obowiązki?

7 października 2020 admin 0 Comments

Kim konkretnie bywa „broker” oraz jaki ma związek z ubezpieczeniami? Jaki dokładnie posiada on zakres swoich obowiązków oraz w czym ma możliwość naszym osobom tak naprawdę pomóc? Jaka istnieje różnica pomiędzy agentem typu ubezpieczeniowego a brokerem posiadającym ten sam tytuł? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez nawet najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego całkiem nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

broker ubezpieczeniowy

Autor: Tyler Hebert
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku naszego dzisiejszego tematu może wyjaśnimy, kto to konkretnie jest broker – a jest to po prostu odmiana pośrednika ubezpieczeniowego (może to być osoba prawna albo też fizyczna), którego to zadaniem bywa pośredniczyć w jakimś konkretnym ubezpieczeniu, na rzecz i w imieniu jakiegoś konkretnego klienta, od którego dostał bezpośrednie pełnomocnictwo. Pewnie teraz wielu się zastanawia: Jakimi rzeczami on odróżnia się więc od zwyczajnego agenta ubezpieczeniowego? A więc przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, iż broker ubezpieczeniowy jedynie pośredniczy, w czasie gdy zadaniem agenta tego konkretnego rodzaju jest uzyskanie klientów, całkowITy nadzór oraz organizowanie wszelkich czynności na rzecz konkretnego ubezpieczyciela, jak również pilnowanie umów oraz wiele innych.

Jeżeli przedstawione w niniejszym artykule dane są według Ciebie pasjonujące, to dodatkowo, który zamieszcza podobne materiały.

rzeczytaj więcej projekt pit 2020 projekt pit 2020Poza wymienionymi, inną różnica między brokerem a agentem jest to, iż broker (zwykle działający całkowicie w pojedynkę) zwykle zajmuje się jednym klientem, podczas kiedy zadaniem agenta (który to działa praktycznie zawsze w grupce z innymi agentami), jest zajęcie się więcej aniżeli pojedynczym klientem (tak nazywany multiagent).

Poza tym broker zajmuje się przeróżnymi dziedzinami ubezpieczeń, w czasie gdy agenci i ich agencje zwykle mają pojedynczy określony z góry dział tematyczny.