Kim bywa broker ubezpieczeniowy i co wchodzi w jego obowiązki?

18 stycznia 2023 admin 0 Comments

Kim konkretnie bywa „broker” oraz jaki ma związek z ubezpieczeniami? Jaki dokładnie posiada on zakres swoich obowiązków oraz w czym ma możliwość naszym osobom tak naprawdę pomóc? Jaka istnieje różnica pomiędzy agentem typu ubezpieczeniowego a brokerem posiadającym ten sam tytuł? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez nawet najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego całkiem nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

broker ubezpieczeniowy

Autor: Tyler Hebert
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku naszego dzisiejszego tematu może wyjaśnimy, kto to konkretnie jest broker – a jest to po prostu odmiana pośrednika ubezpieczeniowego (może to być osoba prawna albo też fizyczna), którego to zadaniem bywa pośredniczyć w jakimś konkretnym ubezpieczeniu, na rzecz i w imieniu jakiegoś konkretnego klienta, od którego dostał bezpośrednie pełnomocnictwo. Pewnie teraz wielu się zastanawia: Jakimi rzeczami on odróżnia się więc od zwyczajnego agenta ubezpieczeniowego? A więc przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, iż broker ubezpieczeniowy jedynie pośredniczy, w czasie gdy zadaniem agenta tego konkretnego rodzaju jest uzyskanie klientów, całkowITy nadzór oraz organizowanie wszelkich czynności na rzecz konkretnego ubezpieczyciela, jak również pilnowanie umów oraz wiele innych.przeczytaj więcej projekt pit 2020 projekt pit 2020Poza wymienionymi, inną różnica między brokerem a agentem jest to, iż broker (zwykle działający całkowicie w pojedynkę) zwykle zajmuje się jednym klientem, podczas kiedy zadaniem agenta (który to działa praktycznie zawsze w grupce z innymi agentami), jest zajęcie się więcej aniżeli pojedynczym klientem (tak nazywany multiagent).

Poza tym broker zajmuje się przeróżnymi dziedzinami ubezpieczeń, w czasie gdy agenci i ich agencje zwykle mają pojedynczy określony z góry dział tematyczny.