Czy opłaca się brać samochód w leasing?

14 lutego 2023 admin 0 Comments

Czym de facto jest leasing? Słowo to ma swoje źródła w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. auta innej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.

opłaty leasingowe. Wysokość opłat reguluje umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych
właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest tylko jego użytkownikiem. W leasing można brać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on odnosi się do samochodów, jednakże mogą to być równocześnie osobówki, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Mimo, że decyzja o wzięciu samochodu na podstawie o umowę leasingową wiąże się z spłatą rat oraz dodatkowymi kosztami i prowizjami, to w przeciwieństwie do kredytu nie prowadzi do bankructwa firmy. Leasing zapewnia lepsze w zwykle warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zrobić zestawienie w oparciu o np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław (sprawdź konferencje we Wrocławiu) i sprawdzić warunki jakie dają. Kredyt jest jednak lepszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które potrzebują samochodu. Sama usługa leasingu została dostosowana do biznesmenów, którzy potrzebują samochodów do funkcjonowania firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie samochodu w leasing daje im możliwość bez ryzyka strat wypożyczyć pojazd na określonych regułach. Warto wskazać, iż właściciele salony samochodowe oddające auta w leasing, podnoszą ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co generuje ogromne zyski. Umowa leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla leasingobiocy jak i oddającego auto w leasing, który zarabia więcej niż w przypadku zwykłejtypowej sprzedaży samochodu.

kredyty dla firm Wrocław

Autor: 111 Emergency
Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie otrzymały kredytu.

Istnieją różne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest korzystny dla leasingobiorcy, któremu zależy na minimalnym angażowaniu środków finansowych przy podpisywaniu umowy.