Rola promocyjnych gazetek czyli z jakich powodów taka forma promocji jest tak skuteczna we współczesnym handlu.

31 stycznia 2023 admin 0 Comments

Wraz z otwarciem w naszym kraju dużych marketów rozpoczęła się epoka gazetek reklamowych, co po dziś dzień można zobaczyć w praktycznie każdym domu czy bloku przed wejściem. Ta metoda promocji od blisko dwudziestu funkcjonuje na naszym rynku, i cały czas jest ogromnie popularna wśród klientów.

Jedną z głównych zalet gazetek reklamowych jest możliwość zaprezentowania za jednym razem większej ilości produktów lub usług stanowiących ofertę danego sprzedawcy. Także z tego powodu bardzo często korzystają z tego głównie duże markety, sieci sklepów kosmetycznych albo odzieżowych, a także RTV i AGD (). Gazetki oparte są głównie na fotografiach, najczęściej na każdej stronie gazetki umieszcza się kilka towarów, niezwykle istotnym elementem jest również odpowiednio zaprezentowana cena, mająca zachęcić klientów do zakupów. Promocyjne gazetki najczęściej wykorzystuje się przy okazji różnych promocji lub wyprzedaży, coraz częściej ukazują się w nich również informacje o nowych, waśnie promowanych produktach.

gazetka promocyjna

Źródło: pixabay.com

Badania pokazują, że duża część społeczeństwa przynajmniej raz na miesiąc miała styczność z jakąś gazetką promocyjną, np. , a to z kolei ma przełożenie na podobnie dużą ilość osób, jakie na tej podstawie zdecydowały się na zakupy. Na podstawie tych badań można więc zauważyć, że promocje gazetki są ogromnie skuteczne, daleko w tyle zostawiając pozostałe formy promocji i reklamy. Nic więc dziwnego, że od kilkunastu lat wykorzystywane są przez wszystkie największe sieci handlowe, a ostatnio również przez niedużych lokalnych sprzedawców, którzy chcieliby również w jakiś sposób dotrzeć do klientów.

A oni z kolei za najbardziej kuszące do odwiedzenia danego sklepu uważają promocje cenowe – tu doskonale będzie się sprawdzać metoda porównawcza, gdzie obok starej, wysokiej ceny umieszcza się nową, promocyjną. Bardzo dużym plusem promocyjnych gazetek jest również możliwość sprawdzenia parametrów oferowanych sprzętów – na przykład gazetka która obejmuje promocje elektronika ma przeważnie zestawienie paru różnych promowanych urządzeń, co w dużym stopniu może ułatwić klientowi wybór.