Jakie kursy warto ukończyć? O nieukierunkowanej ambicji słów parę

18 stycznia 2023 admin 0 Comments

O rozwoju osobistym trąbią wszyscy tak bardzo, że coraz więcej osób ma ochotę na zwiększenie własnych kompetencji.
To wspaniały trend, który pozwala na wewnętrzny rozwój a także – co tak samo ważne – stabilizację na rynku pracy.

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nie ukrywajmy, iż jest to w szczególności istotne dla kobiet, jakie mają tu troszeczkę gorszą sytuację niż panowie.

Koniecznie zobacz portal (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-zarz%C4%85dzania-jako%C5%9Bci%C4%85-dla-przemys%C5%82u-spo%C5%BCywczego-certyfikacja-iso-22000.html), w którym także przeczytasz informacje mówiące o prezentowanej tutaj sprawie. Na pewno jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

Jakiego rodzaju kursy należałoby zrobić, ażeby być finansowo zabezpieczoną, czynną kobietą, bez względu na wiek? Po pierwsze pośród naszych rodziców, dziadków, lecz też części „młodego pokolenia” dominuje przekonanie, że jedynie po stronie chlebodawcy leży rozszerzanie kompetencji pracobiorcy. W związku z tym, niektórzy mają „dobrych chlebodawców” (duże firmy), jakie inwestują w własnych pracowników, pozostali jednak mają gorszych, są na przegranej pozycji i ich wspinaczka na drabinie kariery jest liczona wyłącznie stażem – po paru latach na jednym stanowisku mamy ewentualnie szansę na nowe a także dodatkowe paręset złotych w portfelu. Nawet gdy pracujesz na etacie, nie oznacza to, iż nie możesz w siebie zainwestować – nawet jeśli chlebodawca nie uzna Twoich zwiększonych kompetencji awansem (albo będzie chciał je wyzyskać), łatwiej będzie Ci zmienić pracę na bardziej wartościową.

Które kursy warto zrobić pracując na etacie? Przede wszystkim takie, które poszerzają Twoje kompetencje dla przykładu kursy dla fizjoterapeutów, lecz i wzmacniające cechy miękkie, a także naukę języków .

Studia nie gwarantują nam zatrudnienia, rynek modyfikuje się zbyt prędko, aby 5-letni program kształcenia potrafił podołać temu wyzwaniu. Powinniśmy więc bez ustanku się dokształcać.