Przychodzi pora złożenia Pitu, pamiętaj, by przekazać 1% podatku na dobroczynny cel

29 grudnia 2022 admin 0 Comments

Co roku podatnicy dostarczają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe przychody za poprzedni rok i rozliczają podatek przy użyciu druku PIT. Od pewnego czasu mają również możliwość oddać 1% swego podatku na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu wspomniana kwota nie trafia do fiskusa, ale do organizacji, która wykorzysta ją w swej działalności.

Przeznaczenie 1% podatku jest łatwe oraz nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

By przekazać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba dużego zaangażowania. Tak naprawdę starczy tylko w odpowiedniej rubryce formularza wpisać numer KRS organizacji, jaką chce się obdarować tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy ma szansę od razu namierzyć konto fundacji albo innej organizacji, która ma dostać pieniądze. Numer organizacji podatnik ma możliwość wpisać własnoręcznie albo polecić wypełnienie PIT firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik w momencie przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku trafia na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki –

Wiele organizacji czeka na wsparcie

Należy rozważyć przeznaczenie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to wszelkiego rodzaju fundacje, które opiekują się chorymi dziećmi, bezdomnymi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ekologią.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis sklep plastyczny online, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą interesujące.

W licznych przypadkach da się 1% przeznaczyć też dla niepełnosprawnego dziecka z okolicy. W większości przypadków fundacje te borykają się z poważnymi kłopotami finansowymi i mogą funkcjonować wyłącznie w oparciu o dobrą wolę ludzi. 1% podatku bywa dla nich prawdziwą pomocą.

Jeżeli nie masz pojęcia, jaką organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje tak dużo ważnych organizacji, że można mieć poważny problem ze znalezieniem tej jednej, której odda się swój 1%. Ze szczegółową listą podobnych organizacji można zapoznać się w internecie, choćby wprowadzając hasło „Przekazanie 1% podatku na opp”. Uzyskane linki pomogą zapoznać się ze szczegółami przekazania jednego procenta, jak też z wykazem organizacji, którym ma się możliwość tę kwotę podarować. Nie warto zatrzymywać tych pieniędzy dla skarbówki, zwłaszcza, że tak wiele ludzi i fundacji oczekuje na pomoc dobrych ludzi.