Obsługa techniczna koncertów istotnym elementem tego typu uroczystości

11 stycznia 2023 admin 0 Comments

Kiedy wybieramy się na imprezę rozmyślamy o milionie atrakcji, o tym, że będzie świetna zabawa. Każdy chce zapamiętać daną imprezę na dłuższy czas. Jednak by wszystko było rzeczywiście ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim bardzo natrudzić obsługa techniczna imprez.

Osoby, które pracują w obsłudze technicznej wiedzą, że już kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą się wszystkim zająć. Rozpoczynając od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez sprawdzenie czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi na nagłośnienie również. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od światła i ludzie od odpowiedniego nagłośnienia. Ale to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać stworzenie odpowiednich warunków osobom, które mają uświetnić konkretną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej musi zająć się garderobą a część cateringiem. Wszystko po prostu powinno być zapięte na ostatni guzik.

Scena na imprezach

Wszystkie osoby, które mkną na jakąś imprezę chciałyby się dobrze bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby przekazać jak najwięcej emocji ludziom, którzy pojawią się na koncercie, jak również na jakimkolwiek innym widowisku. Ale artyści mają pełną świadomość jak ważne jest między innymi oświetlenie sceniczne i nagłośnienie estradowe. Bez właściwego oświetlenia nie będzie dobrego show. Podobnie bez właściwie ogarniętego nagłośnienia impreza będzie słaba. Z tego powodu tak ważne jest, by zatrudnić porządną obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów ma swych techników, którzy dodatkowo pracują nad tym żeby zespół świetnie było słychać ze sceny. To bardzo ważne, bo to pozwala na danie naprawdę świetnego koncertu. Podobnie, jeżeli chodzi o oświetlenie. Jeśli ma być wystawiona jakakolwiek sztuka lub koncert – potrzebne jest dopełnienie muzyki światłami to również bardzo ważne jest, to, jak będą ustawione światła i kto będzie je w trakcie koncertu obsługiwał. Więcej na

W dzisiejszych czasach każde z wystąpień, każda impreza to istne szaleństwo. Jeśli artysta ma ochotę naprawdę się wyróżnić, należy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a to nie będzie możliwe, gdy obsługa techniczna imprez nie okaże się tak profesjonalna.