Zabierasz się właśnie do rozliczenia PIT-a? Zobacz, jak mnóstwo dobrego możesz uczynić!

7 stycznia 2022 admin 0 Comments

Jeśli po raz pierwszy samodzielnie rozliczasz PIT, niewątpliwie musisz przeczytać nasz tekst – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak płacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy – jak spowodować, żeby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekaż 1% swego podatku na szczytne cele
Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek przychody, przysługuje Ci możliwość przekazania kwoty jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na wybrane charytatywne cele. Teraz obiektem takiego podarunku może zostać praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się więc, na co konkretnie chcesz przekazać pieniądze, a następnie sprawdź, jaki numer KRS musisz wpisać w PIT-a – praktycznie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer-
Co na tym stracisz?
Odpowiedź jest niesamowicie prosta – nic! Jeżeli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz jakiej fundacji chcesz przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane – z tą tylko różnicą, że wtedy będą przekazane bezpośrednio do budżetu państwa jak pozostały podatek. Nie ma więc najmniejszych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku właściwie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednakże gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zdziałać naprawdę mnóstwo- odsyłam tutaj.
obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym wypadku odpowiedź również jest bajecznie prosta – wielką satysfakcję, iż możesz komuś pomóc. To wprawdzie procent 1 podatku Twego, jednakże nawet w takich wypadkach warto go przekazać – dla Ciebie niewątpliwie będzie to wielka radość, nie wspominając już o podopiecznych danej fundacji.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www, które zawierają również dane na podnoszone zagadnienie – kliknij zatem tu.

Właściwie jedyny problem może być z wybraniem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę – można bowiem wybrać zaledwie jedną. To bez wątpienia nigdy nie będzie łatwy wybór właściwie dla nikogo.