Wakacje w siodle – dlaczego wskazane jest, aby wysłać swoje dziecko na obóz jeździecki

14 stycznia 2022 admin 0 Comments

Aktualnie ulubioną zabawą dzieciaków jest granie na pececie , a także komórce. Mogłoby się wydawać, iż czas wakacji to okres, w którym przedszkolaki spotykają się ze swoimi kumplami i razem spędzają czas na zewnątrz. Niestety, ostatnimi czasy da się zauważyć, iż nawet jeśli smyki spotykają się z kumplami, to najczęściej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, już dziś wszyscy rodziciele powinni zatroszczyć się o to, żeby urządzić swojemu bobasowi aktywne wakacje. Ciekawym rozwiązaniem są sportowe obozy jeździeckie, głównie dla dzieciaków, jakie na co dzień zamieszkują w wielkim mieście. Zapewne spędzenie ferii na łonie natury w otoczeniu koni, spowoduje, że dziecko będzie mniej zadziorne i pojmie, że świat nie kręci się wyłącznie w sieci. Przed zapisaniem potomka na tego typu wyjazd dobrze jest wcześniej zawieść go do stajni, żeby zaznajomiło się z wytycznymi bezpieczeństwa , a także rynsztunkiem jeździeckim. Ważne jest także to, by trenerzy zaznajomili ucznia z koniem, na jakim będzie jeździł w czasie obozu. Jeżeli postanowimy, że zapisujemy naszą pociechę na tą kolonię to w takim przypadku mamy opcję doboru terminu oraz czasu trwania tego wyjazdu. Jeśli mamy możliwość to wskazane jest, aby wysłać dziecko na dwutygodniowy obóz, ponieważ w takim okresie jest w stanie pojąć kluczowe techniki przemieszczania się na koniu. Oczywiście sportowe obozy jeździeckie to nie jedynie jazda konna. Wykwalifikowana kadra zaaranżuje czas wszystkim uczniom. Dużo czasu dzieciaki spędzą na placu zabaw, na górskich wycieczkach , a także biorąc udział w zawodach sportowych. Z pewnością wszyscy uczestnicy będą ucieszeni, albowiem na koniec każdego turnusu mają miejsce turnieje, na których można zdobyć wypasione nagrody – stępnij tu!.

konik i dziewczyna

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz się troszczyć, że Twoja pociecha sobie nie poradzi, ponieważ wychowawcy z początku pobytu dopasują dla Twojego dziecka właściwego konia, w zależności od umiejętności. Sportowe obozy jeździeckie są dla osób, jakie miały już do czynienia z jazdą na koniach oraz dla tych jacy dosiądą to zwierzę pierwszy raz. Już dziś zarezerwuj swojemu dziecku niesamowite ferie.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat – z pewnością spodoba Ci się bieżąca notka (http://magazynauto.pl/porady/okulary-dla-kierowcow-to-musisz-wiedziec,aid,1383), którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji wejdź w link.

Będziesz miał gwarancję, że na tego rodzaju obozie malec pozna nowych kolegów, a także spędzi wyjątkowe chwile.