Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szału

8 października 2022 admin 0 Comments

Niestety często zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest raczej niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo okropna, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej posady. Gdy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować kierownikowi rozwiązanie umowy sporządzanie umów handlowych o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do kompromisu. Możemy przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas również wybrać nasz zaległy urlop.

Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.