Świeży i wyjątkowo szybko zdobywający na popularności produkt finansowy.

26 stycznia 2023 admin 0 Comments

W sektorze finansowym co rusz pojawiają się kolejne oferty dóbr. Przyciągają ludzi reklamami, wizjami na lepszą przyszłość. Banki oraz inne przedsiębiorstwa z segmentu finansowego biją się w tworzeniu nowych produktów. Jeszcze kilka lat temu konto w banku, karta jak i wszelkiego rodzaju przelewy były płatne. Równocześnie ze wzrostem konkurencji w sektorze duża część tych produktów zaczęła tanieć.

banknot polski

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie w większości banków wszystkie te produkty są za free. Oczywiście wymogiem jest to, że wynagrodzenie przychodzi nam właśnie na to konto w banku. Jednak nawiązując do coraz to nowych produktów. Jedynym z takich wyrobów jest Lokata Bezkarna. Produkt ten od początku zwrócony do tzw klasy średniej- osób indywidualnych oraz mających swoją działalność gospodarcza. Plusem jest to, iż płacąc pieniądze, dzielone są one na dwie grupy. Część pieniędzy idzie na oprocentowanie 5% a druga na 3 %.

Jednak oferta ta przeznaczona jest dla nowych klientów. To znaczy tych, którzy otwierają konto w danym banku. I tutaj posiadamy również określony warunek: otóż składanie konkluzji o Lokacie Bezkarnej powinno się zrealizować maksymalnie do miesiąca czasu od dnia założenia konta. Kapitalizacja odsetek w owego typu lokacie występuje na koniec każdego z okresów, na który zdeponowaliśmy nasze oszczędności.

Prościej mówiąc w przypadku lokata Bezkarna jest to: część pierwsza to 3 m-ce, z kolei druga część to 9 miesięcy. Po zakończeniu okresu pierwszego umieszczania, pieniądze wracają na konto wraz z pozyskanymi procentami. Druga część umieszczanych środków stale pracuje na drugiej lokacie do zwieńczenia drugiego okresu. Po jego skończeniu pieniądze, w przypadku początkowej lokaty zasilają nasze konto bankowe – Zobacz więcej: czytaj więcej.

konto bankowe

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalna suma, jaką trzeba deponować (wszystko to zależy od banku, ale zazwyczaj te kwoty są proporcjonalne) to 1000 złotych, zaś maksymalna kwota to 500000 złotych. Zazwyczaj podanie na otwarcie Lokaty Bezkarnej jesteśmy w stanie złożyć za pomocą elektronicznego konta lub standardowo w oddziale banku. Lokowanie oszczędności na tego rodzaju lokacie jest bardzo pewne , i przyciąga nowych nabywców do ich zakładania. Lokata Bezkarna cieszy się w zawrotnym tempie wzrastającą renomą.