Jak można by nauczyć swe potomstwo dobrego gospodarowania jego pieniędzmi?

4 lutego 2020 admin 0 Comments

Dobra kompetencja gospodarowania pieniędzmi to niezwykle cenna dla każdego człowieka kompetencja. Przydaje się ona na każdym etapie życia, dlatego też warto jest poznać fundamenty ekonomii.

buty dziecięce

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwoli to na stopniowe poznawanie tematu, to natomiast może spowoduje kiedyś, że zostaniemy biznesmenami lub pracownikami instytucji finansowej?
firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak na początku takiej drogi kariery powinniśmy już jako młodzi ludzie posiadać swoje konto oszczędnościowe. Jest to tak zwany ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie (http://www.spedycjaprodomus.pl/o-nas/), który tam miejscu się znajduje, też jest coś interesującego!

Takie konto mogą posiadać także osoby niepełnoletnie, jednak w tego typu przypadku powinno być ono stworzone w obecności opiekuna danego dziecka. W tym czasie to właśnie w tamtym miejscu nasze potomstwo będzie mogło zbierać swe np. comiesięczne tzw. „kieszonkowe” i po pewnym czasie, kiedy uzbierana kwota okaże się być dla niego dosyć duża, dziecko będzie mogło przeznaczyć swoje oszczędności na jakiś wyznaczony przez siebie zamiar. Może to być np. zegarek czy jakiś śpiwór.

Takie postępowanie jest niezwykle odpowiednie pod względem ekonomicznym i rodzicielskim. Od najmłodszych lat naucza albowiem nasze dziecko należytego pojmowania istoty pieniądza oraz tego, co to jest dobre konto oszczędnościowe. Gdy już potomstwo będzie wiedzieć, że nasze oszczędności nie spadają nam z nieba, to znakomity czas, aby rozpocząć kształcić dziecko w jaki sposób się pieniądze zarabia.

Można np. podać mu butelki po kupionej przez nas wodzie mineralnej oraz poprosić o ich sprzedaż w okolicznym markecie.

Chcielibyśmy przekazać Ci kolejny tekst na zbliżony temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.aspatrust.com/).

A zarobione tak oszczędności może wpłacić na swoje konto.