Jakie są zadania osoby pracującej jako kasjer walutowy?

25 stycznia 2023 admin 0 Comments

Wśród zawodów, które mają ścisły związek z pieniędzmi jest też taki, który dotyczy obsługiwania m.in. zagranicznych środków pieniężnych. Osoba pracująca na tego typu etacie powinna wykonywać takie czynności jak sprzedaż czy kupowanie pieniędzy.

Do obowiązków tego typu osoby należy także bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji realizowanych czynności i przechowywanie środków pieniężnych. Na osobie pracującej na etacie kasjer walutowy ciąży niezwykle duża odpowiedzialność za wszystkie czynności powiązane z obsługą operacji finansowych. Taki kasjer musi być specjalistą do spraw rozróżniania autentyczności walut w czasie realizacji poszczególnych operacji. Jeżeli interesuje Cię taka praca, konieczna jest bardzo dobra umiejętność obsługiwania komputera, a także komunikatywna znajomość angielskiego. Naturalnie niezwykle mile odbierane jest to, aby kandydat do pracy na tego typu stanowisku miał już podobne doświadczenie zawodowe. Powinien także posiadać minimum średnie wykształcenie, najlepiej powiązane z ekonomią. Kandydat musi się również okazywać niekaralnością.

baner06.2014]
kasjer walutowy

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagane jest też ukończenie kursów dotyczących umiejętności odróżniania autentyczności banknotów polskich oraz zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi efektywnie funkcjonować w grupie, cechować się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Istotna jest też komunikatywność, duża kultura osobista i zdolność koncentracji i szybkiego liczenia.

Kiedy będziesz zdania, że dobrze byłoby zgłębić inny aspekt tej kwestii, kliknij tu i przeczytaj ponadto więcej szczegółów w treści.

Za wykonywaną przez swoją osobę pracę, tego typu kasjer może mieć nadzieję wstępnie na około 2000 złotych na miesiąc.

Taką wypłatę mogłaby otrzymać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie oraz mająca wyższe wykształcenie. To jest tylko pensja średnia, a mogłaby być jeszcze wyższa. Jest zależna od stażu oraz doświadczenia.