W życiu stawiamy sobie wiele wymagań i staramy się je realizować

9 stycznia 2022 admin 0 Comments

Nierzadko porywa nas rywalizacja i to w gruncie rzeczy o wszystko – o lepszy dom,o nowocześniejszy samochód, o droższe meble? Gdzie są tego przyczyny – nie wiadomo, ale wciąga naprawdę dużą grupę ludzi.
Być może nie chcemy czuć się gorsi, mniej majętni, więc staramy się nie wykluczać z tej konkurencji i dążymy do tego, aby posiadać to co inni.

Pracujemy bardzo dużo, ale to co zarobimy nie w każdym przypadku starcza na nasze niemałe potrzeby.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zaciekawił, to śmiało kliknij tu i zobacz, co zobaczysz w najświeższym wpisie. On również jest godny zainteresowania.

Co w takiej sytuacji postanawiamy? Cóż – bardzo często jedynym rozwiązaniem jest pożyczka. Regulujemy jedną, a za jakiś czas rozmyślamy o następnej, ponieważ mamy w planach wymianę albo wyposażenia mieszkania, albo sprzętu, ponieważ okazuje się, że dotychczasowy jest już bardzo nienowoczesny. Najpewniej robimy to z zazdrości, być może po to, by nie czuć się wśród znajomych gorszymi? Tylko dlaczego w takich momentach nie myślimy o tym, że każda kolejna pożyczka to jeszcze dłuższy czas spłaty. Czy należy poddawać się takim zachciankom? No cóż, jeżeli nas stać to nie ma problemu, jeżeli tylko to powinno nam poprawić samopoczucie. Niewielka pożyczka na zakup sprzętu lub nowych mebli nikogo nie położy finansowo, bardziej trzeba było by się zastanowić nad tym, po co nam konkurowanie z innymi? Czy ludzie okazują się aż tak zazdrośni? Może i naprawdę najistotniejsze okazuje się mieć, a nie być?

reklama zewnętrzna

Autor: Prank Sky Media
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
pożyczka

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne że, należy mieć w życiu marzenia i dążyć do ich realizacji.

Lecz czy to wszystko powinno być jedynie po to, aby się przed kimś pochwalić swoimi osiągnięciami i to najczęściej finansowymi? Przecież realizacja celów powinna być tylko dla nas satysfakcją, a nie dla innych.