Nie za każdym razem damy radę nadążyć za finansami przedsiębiorstwa

22 lipca 2022 admin 0 Comments

Wszyscy mieliśmy lekcje matematyki i każdy musiał wyliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez długi czas nie było królowej nauk na maturze, na całe szczęście wszystko się zmieniło i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem na maturze.

Z jakiego powodu na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byliby w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

policzyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie było przymusu uczenia się do matury. Jednak część osób wybiera studiowanie na kierunkach, które wymagają rozszerzonej matury z matematyki. Ci ludzie po prostu lubią liczyć i bardzo często kochają pieniądze. Studia finansów czy księgowości, to dobry sposób na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A gdy będziemy np. posiadali swoją firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku przedsiębiorstwo jest zdolne do odtworzenia stanu swych należności- bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem musimy pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże.

Czy nasz tekst spodobał Ci się? Przejdź w takim razie na naszą świeżą witrynę – tam można zobaczyć tu (https://kancelariaostrowscy.pl/zakres-uslug/prawo-cywilne/podzial-majatku/) kolejne atrakcyjne wpisy.

Kontrola jest konieczna, zwłaszcza, jeżeli chodzi o należności. W obecnych czasach wszyscy posiłkują się różnego rodzaju programami, które mają za zadanie wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z takich programów możemy zaliczyć aplikację, która ma kontrolować nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (>> link) jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i sprawniejsza, aniżeli tradycyjne szukanie w stercie papierów, czy aby na pewno wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Musimy pamiętać prowadząc własną firmę, że trzeba mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie można raz na jakiś czas przysiąść i upewniać się, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin zapłaty musi zdać sobie sprawę, że gdy minie termin zostaną naliczone mu karne odsetki. To jedna z najprostszych metod na właściwe uregulowanie faktur. Jeżeli klient wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał płacić więcej ma większą motywację do płacenia wszystkiego w odpowiednim czasie.