Wypełnianie zeznania podatkowego za 2015 rok on line

10 września 2022 admin 0 Comments

Każda osoba, która osiągnęła pewną sumę dochodu musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Złożenie rozliczenia jest konieczne. Dzięki możliwościom, jakie daje nam obecnie technologia można złożyć deklarację podatkową nie ruszając się z domu.

Laptop na stoliku

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy mieć jedynie dostęp do Internetu. Część osób musi złożyć pit 28 (rozliczenie pit (zobacz program do pitu 2020) 28 na który zobowiązani są wypełnić Ci, którzy, jak określono na stronie Urzędu Skarbowego: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co istotne zeznanie to, trzeba złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do 2 lutego. Poszczególne druki PIT-ów, jak też wzory ich uzupełnienia, też są w Internecie. Na stronie, na której możemy rozliczyć pit trzeba zapoznać się z instrukcją, która podpowie nam krok po kroku wypełnić konkretny pit. Oczywiście są osoby, które korzystają z pomocy przy wypełnianiu PIT-u, bo boją się, że popełnią błąd. Ale jest opcja dokonania korekty do naszego zeznania, więc nie trzeba się, aż tak bardzo denerwować. Jak coś będzie źle wypełnione, lub gdy potem dostaniemy jakieś dodatkowe rzeczy, które powinniśmy zapisać w PIC-ie to będziemy mogli złożyć korektę w Skarbówce.

Rozliczenie roczne z Urzędem Skarbowym

Pisanie na laptopie

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały do czynienia z urzędem Skarbowym dobrze wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składa się w roku kolejnym. Oznacza to tyle, że pit 2015 (deklaracja pit 2015) trzeba złożyć do konkretnej daty w roku 2015. Ludzie, którzy mają pewne dochody muszą wypełnić zeznanie podatkowe. Urząd Skarbowy nakłada kary na ludzi, którzy za późno przekazują własne deklaracje.

Dlatego tak wiele osób decyduje się na elektroniczną drogę rozliczenia z Urzędem Skarbowym. To najlepsze rozwiązanie, bo możemy oszczędzić dzięki temu cenne minuty, a nawet godziny i możemy w każdej chwili to zeznanie wypełnić. Oczywiście nie wszyscy są w stanie sami ogarnąć wypełnienie PIT-u, z tego względu wiele ludzi zajmujących się księgowością ma ręce pełne pracy. Jednak, jeśli nie mamy żadnej firmy i nie mamy bardzo wielkich dochodów, to na bank uda nam się sami wypełnić pit, trzeba tylko dokładnie przeczytać instrukcję i patrzeć, co dokładnie mamy zamieścić w każdym polu.