Kredyt gotówkowy alternatywą dla kredytów odnawialnych

17 sierpnia 2021 admin 0 Comments

Marzy nam się nowy telewizor? Romantyczna, daleka wycieczka? Sytuacja finansowa przyhamowuje jednak nasze plany. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Metod na zdobycie potrzebnej gotówki jest kilka.
Zazwyczaj w takich chwilach zwracamy się o pomoc do rodzinę. Bywa jednak, że spotykamy się z odmową. Powinien nas wówczas zainteresować kredyt gotówkowy lub odnawialny.

Karty kredytowe, płatnicze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z kontem osobistym, więcej o tym pod linkiem: . Polega on na tym, iż bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Innymi słowy, klient ma do dyspozycji dodatkowe środki pieniężne, które może przeznaczyć na dowolny cel. Wielkim plusem kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania nowych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, w przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu są uzyskiwane dochody lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny powinniśmy skrupulatnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Zazwyczaj kredyt odnawialny jest bardziej dogodny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank.

Chcesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj tłumaczenia rosyjski na nowej podstronie.

Dlaczego? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze

Autor: NicosFotos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, dobrze jest zastanowić się nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź kancelaria wrocław nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat.

Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Niestety razem z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, wciąż jest to satysfakcjonująca oferta.