W jaki sposób zafundować bardzo potrzebującym pomoc finansową podczas rozliczania się z własnego podatku?

20 kwietnia 2022 admin 0 Comments

Nie ma sensu ukrywać tego, że ogromna większość Polaków nie cierpi wręcz rozliczania się z podatku. Dużo osób pozostawia to na ostatni możliwy moment, powodując że kolejki w urzędach skarbowych stają się wyjątkowo długie. Ten powtarzający się każdego roku, nieprzyjemny obywatelski obowiązek ma jednak swe dobre strony.

zaproszenie ślubne

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto mieć na uwadze, iż rozliczając się z podatku mamy możliwość odpisać 1% na rzecz konkretnej fundacji lub też instytucję pożytku publicznego.
Faktem jest, iż przelewając ten jeden procent podatku nie ubywa nam ani grosza, ponieważ pieniądze te i tak zostałyby wysłane do budżetu. Zamiast oddawać całość do urzędu możemy zrobić naprawdę dobry uczynek dla kogoś, kto tej pomocy oczekuje. Gdy nie wiemy jeszcze gdzie mamy zamiar przekazać określoną kwotę, możemy bez problemu skorzystać z wyszukiwarki organizacji jaką znajdziemy na oficjalnych, rządowych stronach internetowych. Podczas wypełniania dokumentu PIT 37 sprawdź pit 37 musimy poszukać sekcji, jaka dotyczy właśnie przekazania takiej darowizny organizacjom. Mamy do uzupełnienia dwa pola, pierwszym z nich stanowi KRS także tu powinniśmy wpisać właściwy numer instytucji, jaką mamy zamiar wesprzeć – przykładowo 0000270809 – poznaj na stronie. W kolejnej rubryce musimy wpisać kwotę, która nie może przekroczyć opisany wyżej 1%. Ten czas jest bardzo istotny dla całego procesu przekazania pieniędzy, ponieważ nie możemy popełnić żadnej pomyłki. Źle wpisany numer KRS jest w stanie doprowadzić do tego, że wybrana przez nas organizacja nie otrzyma pomocy w postaci naszej kwoty. Co interesujące, na tym etapie możemy postanowić, czy chcemy aby nasze dane były wysłane organizacji, której przekazujemy swój podatek. Organizacja otrzyma przykładowo nasze personalia tj. dane identyfikacyjne, kwotę wsparcia jakiego udzieliliśmy.
Istnieje co prawda jeszcze okazja na poprawkę, ponieważ jesteśmy w stanie dokonać korekty do dnia 02.06.2017. Właśnie w tym momencie będziemy mogli aby zapisać nowe, poprawne informacje do przekazania 1% naszego podatku.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym intrygującym opisem? Świetnie. W takim razie zapraszamy – kliknij w link radca prawny oleśnica i przenieś się do kolejnej witryny po szczegóły.

Całość tej sytuacji sprawia, iż w zaledwie kilka chwil, bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie w realny sposób pomóc konkretnym osobom. Trzeba wspomnieć, iż możliwość przekazania tej niewielkiej kwoty to chyba najbardziej przyjemna sprawa jeśli mowa o składaniu formularza PIT.

Gdy będzie się zbliżał okres rozliczeń, zauważymy w mediach czy też bilbordach masę reklam z pytaniem o wsparcie danej fundacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru w sposób mądry i przemyślany zarazem, zgodnie z naszym sumieniem. Najważniejsze jest jednak to, że jest taka opcja wsparcia i że wykorzystuje ją coraz więcej Polaków, dzieląc się swoimi pieniędzmi oraz szerząc pomoc i dobro.