Chcesz wydać książkę? Dowiedz się, jak to uczynić!

11 października 2022 admin 0 Comments

Sporo jest osób, które piszą do tak zwanej szuflady. Nierzadko świetne dzieła nie trafiają do rąk czytelników, bo ich autorzy nie mają pojęcia, co zrobić, żeby ich książka została wydana. Okazuje się jednak, że dziś warto zatroszczyć się o spełnienie literackiego marzenia, ponieważ wydanie książki nie jest już tak trudne i drogie, jak kiedyś.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli choć raz przeszło Ci przez myśl pytanie, jak wydać książkę, oznacza to, iż coś piszesz. Może się okazać, że nawet piszesz ciekawie i udałoby Ci się przekonać do swojej twórczości znaczne grono wielbicieli czytania. o tym się jednak nie przekonasz, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak to uczynić? Jest kilka możliwych opcji, każda z nich posiada oczywiście wady i zalety i zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób sprawić, żeby książka ujrzała światło dzienne, należy przeanalizować swoje możliwości ekonomiczne, lecz także – umiejętności autopromocyjne. Jedną z popularnych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do różnych wydawnictw. Duże wydawnictwa w całości pokrywają koszty druku i promocji, ale bardzo trudno jest się do nich dostać, szczególnie początkującym pisarzom. Większe szanse mają oni w niewielkich wydawnictwach, tam jednak najczęściej funkcjonującą formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez pisarza. Jeśli nie dysponujemy sporą sumą pieniędzy, dobrze jest poczytać, jak wydać ebooka.

Czy opisywane zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i zobacz, co posiada porządna witryna (http://www.azazel.pl/portfolio-item/studio-tatuazu-azazel-centrum-prace-czarno-szare/) – znajdziesz w tamtym miejscu równie absorbujące dane.

To najszybszy i najłatwiejszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak ze zwiększonym wysiłkiem, ponieważ trzeba samodzielnie zaprojektować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zadbać o promocję – porozmawiajmy.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę jednego z wydawnictw wirtualnych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę sporo. Za symboliczną opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa albo księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeżeli decydujemy się na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne przygotowanie ebooka, dobrze jest skorzystać ze specjalnych kreatorów internetowych, prace postępują wówczas szybciej i sprawniej. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami tradycyjnych książek, w witrynach większych i mniejszych wydawnictw znajdziemy dokładne informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, jaką część druku musimy nadesłać oraz na jaki adres, jak wyglądają warunki ewentualnej współpracy i jak długo oczekuje się na odpowiedź wydawnictwa – ciekawy artykuł.