Tag: okres

19 września 2020 admin 0 Comments

Często będąc na etacie w jakiejś spółce po pewnym okresie czujemy, iż przestają nam pasować warunki w jakich pracujemy, nie podoba nam się, iż trochę mało zarabiamy lub iż nasz dyrektor nie chce nas docenić, nie mamy co liczyć na podwyżki bądź stale jesteśmy odsuwani od awansu bez podania jasnych a także racjonalnych powodów, choć wiemy, iż poradzilibyśmy sobie wspaniale na nowym stanowisku.

30 sierpnia 2020 admin 0 Comments

Gry umysłowe, układanki, szarady, od wielu lat urzekały ludzi. W momencie, kiedy szare komórki są zmuszane do energicznego myślenia, człowiek czuje, że jest rzeczywisty – w myśl przysłowia: „cogito ergo sum”.
Toteż, kiedy mózg zmuszony jest pracować pod presją, kiedy człowiek rozumie, że żeby nie przegrać musi się sprężyć – wtedy czuje, że może nawet umrzeć.

26 maja 2020 admin 0 Comments

Jeśli dla przykładu nasz dziadek miał pasję i zbierał stare monety, to mógł w spadku zostawić nam swój zbiór. Jednakże, my niekoniecznie musimy jego miłość rozumieć i kontynuować.
Jeżeli od dzieciństwa interesowaliśmy się zbieraniem przykładowo starych monet, bo wpoił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć później jego kolekcję oraz kontynuować jej uzupełnianie.