Tag: okres

17 października 2019 admin 0 Comments

Jeżeli dla przykładu nasz dziadek miał zainteresowanie i kolekcjonował stare monety, to miał prawo w spadku pozostawić nam swój zbiór. Jednak, my nie zawsze musimy jego miłość rozumieć i kontynuować.
Jeśli od dziecka interesowaliśmy się kolekcjonowaniem przykładowo starych monet, bo zaszczepił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć potem jego kolekcję i ciągnąć jej uzupełnianie.

7 czerwca 2019 admin 0 Comments

Zabawy umysłowe, labirynty, puzzle, od zawsze czarowały ludzi. W momencie, kiedy szare komórki są przymuszone do energicznego myślenia, człowiek czuje, że istnieje – w myśl przysłowia: „cogito ergo sum”.
Natomiast, gdy mózg ma działać pod presją, kiedy człowiek rozumie, iż aby nie ponieść porażki musi się pośpieszyć – wtedy uznaje, że może nawet zginąć.

24 września 2018 admin 0 Comments

Czasami będąc zatrudnionym w jakiejś spółce po jakimś okresie czujemy, iż przestają nam odpowiadać warunki zatrudnienia, nie satysfakcjonuje nas już, iż zbyt mało zarabiamy ewentualnie iż nasz pracodawca nie potrafi nas docenić, nie dostajemy podwyżki lub ciągle jesteśmy odsuwani od awansu bez otrzymania konkretnych a także racjonalnych przyczyn, chociaż wiemy, że poradzilibyśmy sobie doskonale na nowym miejscu pracy.