Wygenerowaleś przychody w ubiegłym roku? Rozlicz podatek

3 sierpnia 2021 admin 0 Comments

Początkowy kwartał każdego roku to czas, kiedy każdy obywatel Polski, który miał dochody w zeszłym roku, ma obowiązek wykonać rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uskutecznialiśmy, inny typ PIT będziemy musieli przesłać. Jeżeli posiadamy swoją własną firmę, oraz otrzymujemy dochody z wielu odmiennych źródeł, czynność ta może być dla nas trudna. Najczęściej jednak przychodzi nam rozliczyć przychody z umów cywilnoprawnych.

pit 2015 online

Autor: swimboy1
Jeśli jesteś zaangażowany na etat, albo umowę zlecenie, powinieneś wykonać rozliczenie PIT 37. Tak również dzieje się w przypadku, gdy jesteś emerytem albo rencista, który nie ma innego źródła przychodu. Jeżeli jesteś osobą, która tylko dorabiała przez pare miesięcy i zmieściła się w kwocie zwolnionej od podatku, nie zostanie on tobie zabrany. Jednak nadal musisz wykonać rozliczenie PIT 37, żeby twój Urząd Skarbowy miał wgląd w twoją kondycję majątkową. Jeśli pracowałeś w dwóch innych miejscach na umowę o dzieło lub zlecenie, wtenczas wypełniasz wyłącznie jeden formularz, w którym sumujesz wszelkie dochody, zaliczki a także składki razem. Poza tym, jeśli masz współmałżonka, z którym nie masz podpisanej rozdzielności finansowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym druku – .
W jaki sposób jednak zadeklarować swój podatek (zobacz umowa kupna samochodu wzór)? Posiadamy na to kilka opcji. Jeżeli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy udać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z elektronicznych form deklaracji. Możesz pobrać odpowiedni program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swym komputerze. Tam wybierzesz odpowiedni rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Gdy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, a następnie wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (bonusy). Na witrynie urzędu jest specjalny program, który pobieramy, i wypełniamy wszystko jak w poprzednim wypadku. Z tym że tutaj nie musimy nic drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego urzędu wirtualnie.

Jeśli jesteś osobą pracującą, nie możesz zapomnieć o tym, aby do końca kwietnia każdego roku zadeklarować swój podatek. Sporo osób wypełnia druk numer 37, dotyczy on osób zatrudnionych na umowach cywilnych. Można złożyć deklarację osobiście w urzędzie, przesłać pocztą, albo nawet drogą wirtualną.