Czytaj o sławnych i mniej popularnych kapelach

2 czerwca 2020 admin 0 Comments

Bardzo wielu muzyków, tych kompletnie niepopularnych, wielce uskarża się, że rynek muzyczny jest w XXI wieku za bardzo zabetonowany, zatem dojście do nieco szerszej publiki jest niemożliwe.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednak czy w istocie muzycy, którzy są chociażby w połowie tak doskonali jak Leonard Cohen, Saxon (nowości o zespole) czy Asgeir nie są w stanie bardziej się wybić?.

Być może wyłącznie brak odpowiedniego talentu, charyzmy oraz porządnej motywacji powoduje, iż mamy bardzo duży kłopot z choćby minimalnym zaistnieniem? Pewnie nikt się nie przyzna, że jest słabym wykonawcą, który jest tak samo oryginalny co przykładowo chińskie buty. W takim razie nieco porad dla pragnących nareszcie zaprzestać grać wyłącznie dla rodziny i znajomych, którzy są doskonałą publiką, lecz to tak czy siak nie wystarcza

Nakręćmy porządne piosenki. Wynajem studia fonograficznego w XXI wieku nie jest bardzo ciężkie i wygórowane cenowo. Spokojna głowa: z całą pewnością muzycy mogą jakoś skombinować kasę. Ciężko myśleć, że zawsze można zrobić nawet niedużą karierę bez zainwestowania pieniędzy. Kiedy czegoś chcemy, tak jakby automatycznie to się nam może udać. Naturalnie należy się postarać, co często stanowi bardzo duży kłopot. I nawet nie chodzi o nasze lenistwo. Brak motywacji jest o wiele powszechniejszy, niż sądzimy.

Zapamiętajmy także to, że bardzo często serwis Facebook powoduje, iż w zupełności nieznany zespół wreszcie odnosi sukces. Choć najpoważniejsza kwestia: czy faktycznie we wszystkich przypadkach czymś wielce znaczącym jest sukces? Czy np. muzycylegendarnego amerykańskiego bandu Red Hot Chili Peppers (nowości i komentarze) to ogromne gwiazdy od samego początku? Pewnie na początku nie przypuszczali, że odniosą aż tak wielki sukces. Ten artystyczny, ale także finansowy. Doceniajmy Youtube i Spotify – czyli takie miejsca, w których na pewno zauważyć możemy wiele utworów takich solistów i zespołów, które w sumie nie wydawały nawet 100 złotych na nagrania, a tak czy siak ich muza jest chętnie odtwarzana.

Zaaferowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

A więc podsumowując kwestię robienia kariery w muzyce: dbajmy o to by ciągle udoskonalać swoje umiejętności, a zapewne powiększymy tym samym szanse na odniesienie sukcesu.