Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

7 października 2021 admin 0 Comments

W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Teraz mogą oglądać bajki albo ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz efektywniejszą grafikę starych i nowych opowiadań.

gwiazdy

Autor: sideways jdm
Źródło: http://www.flickr.com
klient
Oprócz klasycznych form bajek mamy współcześnie do wyboru bajki w różnych kształtach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci.

Ten odnośnik do serwisu turkusowe bombki choinkowe kieruje do niezwykle atrakcyjnej strony, która zawiera równie intrygujące dane na omawiany temat.

Ponadto w obecnie występujących na rynku bajkach można znaleźć także obrazki zdobione po części jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników – .

disco

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Gdy dziecko jest już zmęczone śledzeniem w kółko tych samych bajkach, możesz poszukać np. bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawę z pożytecznym. Dzięki temu dziecko ma szansę poznania nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się mnóstwa interesujących, nowych rzeczy.
Kiedy nastaje czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy znanych aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook możemy puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się wyciszyć i nastroić do snu. W wielu polskich sklepach możemy kupić mnóstwo bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, skierowanych dla różnego wieku. Bajki tego rodzaju występują zarówno w formie klasycznej – papierowej, jak również audiobooka właśnie – bajki.

Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce bajki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.
Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, jeśli maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy oraz nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to ważne lekcje dla każdego dziecka.