Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

6 lutego 2019 admin 0 Comments

W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Teraz mogą oglądać bajki albo ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.
Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz efektywniejszą grafikę starych i nowych opowiadań.

gwiazdy

Autor: sideways jdm
Źródło: http://www.flickr.com
klient
Oprócz klasycznych form bajek mamy współcześnie do wyboru bajki w różnych kształtach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Ponadto w obecnie występujących na rynku bajkach można znaleźć także obrazki zdobione po części jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników – .
disco

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Gdy dziecko jest już zmęczone śledzeniem w kółko tych samych bajkach, możesz poszukać np. bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawę z pożytecznym. Dzięki temu dziecko ma szansę poznania nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się mnóstwa interesujących, nowych rzeczy.
Kiedy nastaje czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy znanych aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook możemy puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się wyciszyć i nastroić do snu.

Masz ochotę przeczytać więcej info na publikowany temat? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tu, a na pewno będziesz czuć satysfakcję.

W wielu polskich sklepach możemy kupić mnóstwo bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, skierowanych dla różnego wieku. Bajki tego rodzaju występują zarówno w formie klasycznej – papierowej, jak również audiobooka właśnie – bajki.

Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce bajki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.
Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, jeśli maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy oraz nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to ważne lekcje dla każdego dziecka.