Czy warto składać PIT przed sieć

25 czerwca 2020 admin 0 Comments

Jeśli w danym roku podatkowym otrzymałeś jakiekolwiek wynagrodzenie musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Bazą rozliczenia podatku jest dokument, który dostaniesz od płatnika. Zazwyczaj jest to PIT – 11, który dotyczy każdego, kto pracował na przykład na umowę o dzieło. Przesłanie tego rodzaju dokumentu jest obowiązkiem każdego płatnika. Oczywiście powinniśmy również dopilnować, by PIT – 11 dostać na czas.

Aktualnie wypełnienie PIT-u jest bardzo łatwe, ponieważ możemy to zrobić przez internet. Aby to zrobić trzeba ściągnąć specjalny program ze strony Ministerstwa Finansów. Program e – Deklaracje, podobnie jak klasyczny formularz należy wypełnić w aktualnej wersji z danego roku. Złożenie zeznania na nieaktualnym druku to częsta pomyłka popełniana przez podatników. W tej sytuacji korzystanie z programu e – Deklaracje jest pewniejsze, gdyż raz zainstalowany na komputerze program co roku sam przypomni nam o aktualizacji.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę frazę pit program, znajdziemy wiele tego typu komercyjnych aplikacji. Niektóre są dosyć rozbudowane i posiadają wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim pomocne są zintegrowane kalkulatory, a także funkcja, dzięki której dany PIT wypełniamy etapami. Zamiast

Zbliżenie na kalkulator

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

urzędowych formułek program zada nam uproszczone pytania. Odpowiadając na nie odpowiedzi symultanicznie wypełnia właściwe rubryki w elektronicznym formularzu. Jest bardzo łatwa w obsłudze forma rozliczenia, którą zdecydowanie należy polecić, szczególnie wszystkim tym, którzy z składają zeznanie podatkowe po raz pierwszy W ten sposób zaoszczędzimy też dużo czasu, ponieważ papierowe PITy należy zdać bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym lub za pośrednictwem poczty.

Ta aktualna treść (http://www.rankingkont.pl/ranking-kont-osobistych/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Sprawdź ją, aby odkryć nowe fakty. Zachęcamy do nas!

W obu przypadkach, jeśli robimy to tuż przed 30 maja, musimy liczyć z koniecznością stania w kolejce. Przesyłając zeznanie podatkowe za pomocą internetu możemy to zrobić w każdym momencie, nie wychodząc ze swojego domu.

Naturalnie tego typu metoda wciąż nie jest prosta dla wszystkich. Zazwyczaj starsza osoby, które nie radzą sobie z obsługą komputera, wolą formularze tradycyjne. Problemem w w tej sytuacji będzie także brak dostępu do internetu. Stąd też na razie nieprędko internetowa forma rozliczenia podatkowego stanie się normą, chociaż każdego roku coraz więcej obywateli przesyła swój PIT właśnie drogą on-line. Tymczasem państwo wdraża już kolejną fazę cyfryzacji administracji publicznej i w w 2015 roku to urząd wstępnie wypełni za nas PIT. Dostęp do swojego rozliczenia otrzymamy poprzez zalogowanie się na swoim koncie podatnika.