Najlepszy pomysł nie wystarczy, do rozkręcenia biznesu potrzebne są środki finansowe

24 września 2018 admin 0 Comments

To nie tajemnica, iż do rozkręcania nawet najbardziej rokującego biznesu niezbędne będą pieniądze. Nowo powstałe firmy, które dopiero zaczynają kreować swą działalność i kreować swoją markę, nierzadko tych pieniędzy nie posiadają i liczą na rozmaite źródła finansowania.
Jeśli mamy już w miarę skonkretyzowany pomysł na własny interes, musimy wiedzieć, do których miejsc można się udać, by pozyskać środki finansowe na jego zrealizowanie.

Finansowanie start up przecież nie jest rzeczą oczywistą i łatwo dostępną – zobacz kompletną propozycję na tej stronie. Najprawdopodobniej potrzebujemy wykwalifikowanej kadry, sprzętu a także odpowiedniego miejsca, w jakim będziemy prowadzić swoją działalność. Można rzecz jasna liczyć na środki unijne. W ramach tych środków często dofinansowuje się wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Na swoją działalność można także uzyskać kredyt o ile mamy wystarczająco długą historię kredytową, czyli funkcjonujemy na rynku przez jakiś czas. Są również pożyczki dla nowych przedsiębiorców.
leasing
startup venture capital

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Można także korzystać z niezłej opcji, jaką może być startup venture capital – więcej o startup venture capital. To rodzaj inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Środki na rozwój start upu przekazywane są przez prywatnych inwestorów a także wyspecjalizowane fundusze. Rzecz jasna inwestorzy zyskują na wzroście wartości udziałów konkretnej spółki. Musimy mieć idealny start up, aby fundusze VC zechciały się nami zainteresować. Nasz pomysł będzie szczegółowo prześwietlony tak od kwestii finansowej, jak merytorycznej. Nikt nie chce ponosić zbędnego ryzyka, dlatego z tego źródła finansowania korzystają przede wszystkim start upy, które odniosły już pierwsze sukcesy.

Dla tych, co startują ze swoimi pomysłami są kapitały zalążkowe. Jak więc widać możemy pozyskać środki finansowe na start up, jednak nie jest to łatwe i wymaga wielu starań z naszej strony. Warto jednak się postarać.