Zarządzanie flotą aut - nadzwyczaj wymagające zadanie

Stanowią niezbywalny „składnik” wyposażenia nieomal każdego nowoczesnego zakładu. Ich liczba zależy przede wszystkim od profilu działalności firmy. Dla sprzedawców, dostawców jest „instrumentem” pracy a dla członków kadry zarządzającej - dodatkowym pozapieniężnym „motywatorem”.


Samochody służbowe budzą coraz większe zainteresowanie.


prawnicy
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com


gaśnica
Źródło: pixabay


pole uprawne
Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com


Dobrze byłoby jednakże podkreślić, iż zarządzanie flotą to niełatwe zadanie. Troska o zakup właściwych modeli, nie wystarczy. Liczy się również obsługa techniczna pojazdów, nadzorowanie stanu liczników, kontrolowanie liczby przebytych kilometrów, śledzenie tras, zgłaszanie szkód komunikacyjnych, etc. Wyliczać można bez przerwy. Dlatego też, nadzwyczaj częstą praktyką jest korzystanie z usług kompetentnych instytucji zewnętrznych. Jeżeli interesuje Cię leasing, Wrocław ma mnóstwo do zaoferowania. Dowodów na potwierdzenie owej tezy nie brakuje. Jedyne co trzeba zrobić, by się o tym przekonać, to zajrzeć do sieci, wpisać w wyszukiwarkę stosowne frazy. W jednej chwili wyświetlą się setki stron www z ofertami firm. Rodzi się jednak pytanie: czym właściwie charakteryzuje się leasing? Leasingobiorca staje się właścicielem samochodu niemal natychmiast po wpłaceniu ostatniej raty.
Wspomniane rozwiązanie z całą pewnością wspaniale sprawdzi się w w przypadku, gdy nie eksploatujemy pojazdu zbyt intensywnie i w najbliższej przyszłości nie planuje kupować nowego środka transportu. Nim, podejmiesz decyzję zastanów się. Rozważ wszystkie „za i przeciw”.
January 18, 2018