Informatyk, to wciąż bardzo poszukiwany zawód w naszym kraju

Mimo, że pracujemy z komputerami nie jesteśmy niestety specjalistami.


Każdy z nas w jakimś stopniu radzi sobie z komputerem. Minęły już czasy, kiedy w urzędach czy firmach pecet był czymś nowym.


A głównym zajęciem Informatyka w firmie było przyuczanie starych kadr, dla których maszyna do pisania była dotąd wyłącznym instrumentem do pracy.
billboard reklamowy
Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com


Dziś informatycy, to wyspecjalizowani fachowcy pracujący z niezwykle zawiłymi dla nas procedurami komputerowymi. Praca dla informatyków jest dzisiaj dostępna w niemal w każdej gałęzi przemysłu. Dosłownie wszędzie ich kompetencja i wiedza jest mocno wzięta i ceniona. Profesjonalny informatyk (polecam http://www.opolkom.pl/informatyk-kontakt/) nie musi zbyt miesiącami poszukiwać zatrudnienia w Polsce i nie tylko.


Na krajowym rynku wiele agend w swoje ofercie oferuje wiele propozycji dla informatyków. Bardzo często, to one właśnie same wyszukują na rynku najbardziej cenionych fachowców, oferując im inną, lepszą pracę. W kwestii agencja doradztwa personalnego Warszawa ma dosyć poważne miejsce. Rynek pracy w Warszawie wciąż jest dla dużej ilości absolwentów niezwykle atrakcyjny- agencja doradztwa personalnego z siedziba w warszawie. Zwłaszcza tyczy się to zarobków, stolica oferuje wciąż warunki, jakich nie mogą zaproponować inne rynki zatrudnienia w naszym kraju. Zarobki informatyków kształtują się różnie. Przeważają te na wysokim poziomie. /rozpoczynający pracę mogą zarobić już na 2-3 tysiące na miesiąc. Zależy to w głównej mierze od zakładu pracy, w którym są zatrudnieni i systemu, którym administrują albo budują.


Inni, głównie informatycy zatrudnieni w większym aglomeracjach dla międzynarodowych zakładów pracy, zarabiają nawet 8-10 tysięcy i dostają bonusy: telefon, auto i laptop służbowy.
February 02, 2018