Szukasz sposobu na podniesienie uznania pośród kupujących? Możesz zorganizować loterię losową!

Właściciele firm oferujących produkty albo usługi, ciągle szukają sposobu, by wzbudzić zainteresowanie pośród konsumentów oraz przyciągnąć ich do siebie. Planuje się różnorodne akcje reklamowe i promocyjne, produkuje różnorakie gadżety i materiały reklamowe. Wyróżnia się jeszcze jedna skuteczna forma przyciągania kontrahentów: konkursy i loterie.

kule do losowania
Klienci lubią loterie!

Statystyki rynku udowadniają, że klienci kochają konkursy i loterie fantowe, ponieważ mają szansę w nich zdobyć bardzo ciekawe nagrody oraz gadżety firmowe danych marek. Na rynku ciągle ukazują się wiadomości o rozpoczynających się wyzwaniach konkursowych lub loteriach, w których klienci mogą wygrać fajne produkty, wycieczki lub bony. To naprawdę skuteczna forma przyciągania uwagi nabywcy oraz zachęcania go, żeby sięgnął po konkretny produkt. W sytuacji, jeżeli poszukuje się ciekawej formy reklamy, można zdecydować się na podobne działanie, niemniej trzeba zdecydować, czy pomyślniejszą opcją będzie organizacja loterii czy konkursu - .

Wygoda uczestnika przede wszystkimW sytuacji, jeżeli na uwadze ma się komfort uczestników, lepiej zdecydować się na loterię. Udział w loterii najczęściej związany jest z zakupem jakiegoś towaru, a następnie uczestniczeniu w losowaniu. Losowania zazwyczaj mają charakter cykliczny oraz odbywają się w ustalonym zakresie czasowym. W wypadku loterii organizator bywa zmuszony zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi loterii fantowych. Przepisy te dosyć często się zmieniają więc za każdym razem, jeżeli chce się urządzić taką loterię, trzeba pamiętać o stosownych formalnościach.

dane osobowe
Autor: Carol Pyles
Źródło: http://www.flickr.com
Ochrona danych osobowych jest bardzo istotna

Ludzie z wielką chęcią biorą udział w różnych konkursach, jednak pragną mieć zabezpieczenie, że udostępnione dane osobowe będą bezpieczne w bazie organizatora. Nierzadko organizatorzy loterii i konkursów zastrzegają sobie, że dane klienta będą wykorzystywane oraz przetwarzane w celach marketingowych - czy organizacja loterii jest trudna. Ta kwestia została regulowana odpowiednimi przepisami i każdy organizator powinien postępować zgodnie z ich założeniem.
February 02, 2018