Kiedy składa się pit 37? Kto musi złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie rozlicza się przy pomocy tego pitu?

Konieczność rozliczenia się z fiskusem to rzecz nieunikniona. Składane co roku pity do urzędy to obowiązek, dlatego dobrze jest mieć trochę informacji, ażeby bardziej orientować się w temacie


zakład
Autor: Times Square Public Relations
Jednym z najbardziej powszechnych pitów jest pit 37. Duża rzesza podatników składa tego typu deklarację podatku. Są to między innymi osoby, jakie są w stosunku pracy. Tak samo sytuacja ma się z jednostkami, jakie są na przedemerytalnym zasiłku. Oprócz tego pit 37 powinni składać również ci, którzy są na rencie albo też pobierają emeryturę, przysługuje im stypendium lub też mają zasiłek. Też tego typu druku używają ci, którzy pracują na umowę zlecenie, jak i ci, którzy mają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.


Z kolei, nie można rozliczać się przy pomocy pit 37, jeżeli mamy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, jakie chciałyby wpisać jednym picie dochody małoletnich dzieci, także nie będą mogły z takiego pitu skorzystać. Jeżeli będziemy chcieli rozliczyć rok 2016, to trzeba skorzystać z dokumentów pity 2017. Istotne, by korzystać z bieżących wersji deklaracji. Trzeba zdążyć ze składaniem dokumentów do drugiego maja 2017 roku. Więcej na ten temat: link.


Kiedy nie jesteśmy w stanie zabrać się za wypełnienie tego typu dokumentu, to trzeba mieć świadomość tego, że nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z nieprzyjemnościami. Możemy zapłacić karę pieniężną za nie spełnienie obowiązku podatkowego. Dlatego lepiej nie zwlekać, aby złożyć pity 2017. Tutaj więcej: http://pitaks.pl/.


. Tym bardziej, iż jeżeli chcemy złożyć dokument już w urzędzie lub wysyłając drogą pocztową, to możemy oczekiwać wszędzie wielkich kolejek. Dlatego szkoda naszego czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.
January 03, 2018