Krok po kroku. Jak rozliczyć PIT przez sieć

Kolejki w urzędach skarbowych pod koniec kwietnia mogą przerażać. Jest sposób, by je ominąć. Własne zeznanie podatkowe możemy oddać przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to zrobić.


Resort Finansów oficjalnie ośmiela do rozliczania się elektroniczną drogą.
firma - kadr
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com


Polacy ochoczo korzystają z owej możliwości. Do osiemnastego kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło ponad pięć mln e-PIT-ów. Resort liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – przez net chce w tym roku zebrać aż siedem mln deklaracji fiskalnych www.pit-ekspres.pl/powody-odrzucenia-deklaracji-podatkowej-skladanej-online/. By rozliczyć się poprzez internet, powinno się wejść na stronę finanse.mf.gov.pl oraz odnaleźć na pasku na górze strony „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, wybieramy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tu wyświetli się lista wszelakich programów, jakie powinniśmy zainstalować na pececie, ażeby rozliczyć się przez internet. W ten sposób rozliczanie pit on-line będzie ogromnie łatwe. Gdy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym komputerze, należałoby zaznajomić się z instrukcją obsługi, w jakiej dokładnie przedstawiono, jak posługiwać się aplikacją od momentu jego instalacji aż po wysłanie e-PIT-a.


selfie - firma
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2016, można złożyć następujące blankiety: PiT-36, PiT-36L, PiT- 39, PiT-16a http://pit-ekspres.pl/kwota-wolna-od-podatku-i-zaliczki-na-pit-w-2017-roku/. W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” powinno się zatem wybrać właściwy Druk jak też starannie go wypełnić.
Na koniec warto podkreślić, że Ministerstwo Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy chcą rozliczyć się online, ale na którymkolwiek z kroków natrafią komplikacje. Dla takich osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary możesz znaleźć w zakładce „Infolinia i pomoc systemu e-Deklaracje”.
January 03, 2018